वामदेव गौतम संयोजकत्वको किसान महासंघले पायो पूर्णता [केन्द्रीय सदस्यको नामावलीसहित]

असार ९, २०७६

काठमाडौं–नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)को भातृ संगठन अखिल नेपाल किसान महासंघले केन्द्रीय समिति,  सचिवालय, केन्द्रीय कार्यालय तथा प्रदेश र जिल्ला समितिका संयोजकको टुंगो लगाएको छ । संयोजक वामदेव गौतमको अध्यक्षतामा जेठ ३२ देखि असार ६ गतेसम्म सम्पन्न भेलाले २ सय ५१ सदस्यीय केन्द्रीय समिति टुंगो लगाएको हो । 

पूर्वअखिल नेपाल किसान महासंघ र पूर्वअखिल नेपाल किसान महासंघ (क्रान्तिकारी केन्द्र)का नेतृत्वमा रहेका नेताहरूको एकता भेलाले प्रदेशलगायत विभिन्न कमिटी पनि गठन गरेको छ । भेलाले संयोजक गौतम र सहसंयोजक चित्रबहादुर श्रेष्ठले पेश गरेको किसान महासंघको विधान र राजनीतिक प्रतिवेदन परिमार्जनसहित सर्वसम्मतिबाट पारित गरेको छ । 


ADVERTISEMENT

भेलाले गौतमको संयोजकत्वमा ५१ सदस्यीय सचिवालय र ९ सदस्यीय केन्द्रीय कार्यालयको गठन गरेको छ । किसान महासंघले प्रदेश १ को संयोजकमा बलदेव चौधरी, प्रदेश २ मा ध्रुवराज ढकाल तथा प्रदेश तीनमा केशवलाल श्रेष्ठलाई संयोजक तोकेको छ । गण्डकी प्रदेशमा शिव खनाल, प्रदेश ५ मा हरि पराजुली, कर्णाली प्रदेशमा नयाँराम थापा र सुदुरपश्चिम प्रदेशको जिम्मा लालबहादुर थापालाई दिइएको संयोजक गौतमद्वारा जारी विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ ।

हेर्नुहोस् केन्द्रीय समितिको नामावली

  1. संयोजक वामदेव गौतम  -    बर्दिया  
  2. सहसंयोजक चित्रबहादुर श्रेष्ठ    –     चितवन
  3.  
  4. सदस्यहरू 
  5. केशवलाल श्रेष्ठ -    चितवन
  6.  हरिप्रसाद पराजुली    -    चितवन
  7. शारदाप्रसाद सुवेदी    -    कास्की
  8. बलराम बाँस्कोटा -    काठमाडौँ
  9. सेसुराम भण्डारी -    दाङ
  10. नहेन्द्र खड्का   -    बागलुङ
  11. केपी बराल         -    उदयपुर
  12. उमा कोइराला  -    सिन्धुली
  13. कृष्ण खनाल   -    चितवन
  14. बलदेव चौधरी  -    उदयपुर
  15. लालबहादुर थापा -    बाजुरा
  16. लालबहादुर    बिक -    कञ्चनपुर
  17. श्रीनाथ बराल   -    कास्की
  18. शान्ता मानवी  -    काठमाडौँ
  19. शिव खनाल   -    कास्की
  20. अगस्त अधिकारी     -    अछाम
  21. कमल श्रेष्ठ        -    गुल्मी
  22. नयाँराम थापा -    दैलेख
  23. रामबहादुर ढकाल -   गोरखा
  24. ध्रुवराज ढकाल -    सर्लाही
  25. रामअवतार यादव     -    सिराहा
  26. डीबी कार्की    -    स्याङजा
  27. बाबुराम थापा  -    तेह्रथुम
  28. श्रीगोविन्द महर्जन    -    ललितपुर
  29. हरिनारायण महतो -  सप्तरी
  30. टोपबहादुर खड्का     -    बझाङ
  31. लेखराज रेग्मी  -    दाङ
  32. बुद्धबहादुर बस्नेत     -    प्युठान
  33. रेशम जि.सी.  -    सुर्खेत
  34. प्रेम बराल         -    बारा
  35. छेदी यादव         -    सप्तरी
  36. मेखबहादुर भण्डारी    -    लमजुङ
  37. रिखिराम भुसाल (ऋषि) -  पर्वत
  38. दाताराम खनाल -    इलाम
  39. सीमा रिजाल   -    काठमाण्डौं
  40. निर्दोष तिमल्सिना    -    सिन्धुपाल्चोक
  41. माया गौतम केसी    -    काठमाडौँ
  42. आनन्दराम फुँयाल    -    काठमाडौँ
  43. पुण्य पौडेल         -    कास्की
  44. देवी बराल         -    झापा
  45. गणेश कुँवर   -    काठमाडौँ
  46. टीका बास्तोला 'रेखा' -    ललितपुर
  47. अप्सरा न्यौपाने -    जुम्ला
  48. बेनु शिवाकोटी  -    झापा
  49. यज्ञराज बास्तोला     -    कैलाली
  50. सावित्रा रेग्मी   -    मोरङ
  51. केशवराज खड्का -    काठमाडौँ
  52. जाल्पा भुसाल  -    अर्घाखाँची
  53. जीवन्ती पौडेल  -    कैलाली
  54. दुर्गा भण्डारी   -    नवलपुर
  55. अञ्जु श्रेष्ठ         -    काठमाडौँ
  56. अमरबहादुर बोहोरा    -    डडेलधुरा
  57. आङबाबु लामा  -    रामेछाप
  58. आरती पौडेल   -    बाँके
  59. उचितलाल चौधरी     -    सप्तरी
  60. उज्ज्वल थापा  -    मुगु
  61. उमेश घिमिरे   -    धनकुटा
  62. एकादत्त वस्ती -    नवलपुर
  63. ऋषि बजगाँई   -    सिन्धुपाल्चोक
  64. ऋषिराम रोक्का -    रोल्पा
  65. कलबहादुर हमाल -   हुम्ला
  66. कलिराम वली  -    सल्यान
  67. करनचान्दे गुरूङ -    मुस्ताङ
  68. कर्ण ब कार्की 'राजन'- सिन्धुली   
  69. कुलप्रसाद देवकोटा    -    चितवन
  70. केदार अधिकारी -    चितवन
  71. केदार पुडासैनी  -    नुवाकोट
  72. केहेरसिं चेम्जोङ -    पाँचथर
  73. कैलु दमाई         -    अछाम
  74. कृष्ण अधिकारी -    काठमाडौँ
  75. कृष्ण अर्याल   -    धादिङ
  76. कृष्णबहादुर कार्की-   दोलखा
  77. कृष्णबहादुर बुढा -    जाजरकोट
  78. खड्कबहादुर खड्का-   बर्दिया
  79. खडानन्द कडेरिया     -    रामेछाप
  80. खेम भट्ट      -    चितवन
  81. खेम सुवेदी         -    कञ्चनपुर
  82. गणेशकुमार जोशी    -    दार्चुला
  83. गोकर्णराज पाठक     -    नुवाकोट
  84. गोपाल बम         -    मुगु
  85. गोपाल रेउले   -    पूर्वी रूकुम
  86. गोविन्द पौडेल  -    रसुवा
  87. गोविन्द ज्ञवाली -    बर्दिया
  88. गंगाबहादुर     खड्का -    पर्सा
  89. गंगा चेम्जोङ   -    पाँचथर
  90. घनश्याम थापा  -    इलाम
  91. घनश्याम न्यौपाने    -    नुवाकोट
  92. घनश्याम पाण्डे -    दाङ
  93. चन्द्रकान्त ढकाल     -    परासी
  94. चन्द्रबहादुर न्यौपाने-  संखुवासभा
  95. चुडामणि बराल -    तेह्रथुम
  96.  चुलुराम चौधरी  -    कैलाली
  97. छविलाल चौधरी -    बारा
  98. छविलाल थापा  -    तनहुँ
  99. छिरिङ लामा   -    ताप्लेजुङ
  100. जागुराम चौधरी -    कैलाली
  101. जागेश्वर यादव -    सर्लाही
  102. जानुका क्षेत्री   -    बाँके
  103. जीतबहादुर रोकाया    -    डोल्पा
  104. जीवन राई    (संगीन)-   खोटाङ
  105. जुद्ध विलास भण्डारी-  गोरखा
  106. ज्योति गिरी थापा मगर-    काठमाडौँ
  107. झमक पराजुली 'राजन' -    सुनसरी
  108. झलक लामिछाने -    काभ्रे 
  109. टेकबहादुर गिरी -    रूकुम पश्चिम
  110. ठाकुरप्रसाद भण्डारी - गुल्मी
  111. डिल्लिराम शर्मा      ‍-    मोरङ
  112. ढाकाराम अर्याल      -    स्याङ्जा
  113. ढुण्डीराज थापा  -    धनकुटा
  114. ताराकिशोर धमला - दैलेख
  115. तारा खत्री          -    बाँके
  116. ताराजन घिमिरे -    कपिलवस्तु      
  117. तारा खाती         -    डडेल्धुरा
  118. तारा उपाध्याय सुवेदी- झापा
  119. थम्मन खड्का  -    प्युठान
  120. दिनेशराज थापा -    सर्लाही
  121. दीर्घलाल चौधरी -    उदयपुर
  122. दुर्गा थापा          -    दोलखा
  123. दुधनाथ गुप्ता  -    परासी
  124. देवबहादुर घले  -    म्याग्दी
  125. देवीचन्द्र बुढा 'दीपक'-     बाजुरा
  126. देवीबहादुर रायमाझी-  अर्घाखाँची
  127. देवु विष्ट     -    तनहुँ
  128. धनबहादुर थकाली           -    मुस्ताङ
  129. धनबहादुर श्रेष्ठ -    पर्सा
  130. धनीमान बुढा   -    पूर्वी रूकुम
  131. धीरबहादुर शाही -    सुर्खेत
  132. नवराज लुइँटेल -    धादिङ
  133. नगेन्द्र घर्ती        -    रोल्पा
  134. नरेन्द्र खतिवडा -    ओखलढुङ्गा
  135. नवेन्द्र नेपाली  -    जाजरकोट
  136. नारायण कुँवर  -    चितवन
  137. नारायण देवकोटा     -    मकवानपुर
  138. नारायण भुसाल -    कपिलवस्तु
  139. निर्मला भुसाल  -    पर्वत
  140. निशान किराती -    सोलुखुम्बु
  141. नेत्रप्रसाद पौडेल -    धादिङ
  142. नेहरसिंह केसी  -    प्युठान
  143. पदम लिम्बु   -    सुनसरी
  144. पार्वती चापागाँई -    काठमाडौँ
  145. प्रकाश थापा   -    सर्लाही
  146. प्रतापसिंह धामी -    दार्चुला
  147. प्रमेश पोखरेल  -    गुल्मी
  148. प्रेम कार्की         -    भोजपुर
  149. प्रेम दंगाल         -    सुनसरी
  150. प्रेमा अधिकारी  -    सल्यान
  151. पी.एन. अधिकारी    -    ललितपुर
  152. पुनमसिंह घर्ती  -    कालिकोट
  153. पुष्प बस्नेत        -    उदयपुर
  154. फुल्लन राना थारू -  कञ्चनपुर
  155. बतहु यादव    -    बारा
  156. बमबहादुर     थापा  -    लमजुङ
  157. बाजुराम गिरी  -    भक्तपुर
  158. बालकृष्ण देउजा -    सिन्धुपाल्चोक
  159. बिक फडेरा    -    हुम्ला
  160. बोधब चौलागाईँ 'बिनोद'-रामेछाप
  161. बुद्ध काङवोहाङ  -    ताप्लेजुङ
  162. बाबुराम अधिकारी    -    नुवाकोट
  163. बिना पन्त         -    रूपन्देही
  164. भगवती विष्ट  -    प्युठान
  165. भारती पाठक   -    मकवानपुर
  166. भीम जनला   -    अछाम
  167. भुवनेश्वर सुवेदी -    कास्की
  168. भोजराज भट्टराई -    नवलपुर
  169. महादेव भट्ट    -    बैतडी
  170. मयुरकृष्ण श्रेष्ठ -    ललितपुर
  171. मानबहादुर पौडेल     -    पर्वत
  172. मिथिलेश यादव -    धनुषा
  173. मीनराशी गुरूङ  -    मनाङ
  174. मुनबहादुर थापा -    कालिकोट
  175. मोहन गैरे         -    पाल्पा
  176. मोहनलाल शर्मा -    बागलुङ
  177. मंगला तिमल्सिना    -    काठमाडौँ
  178. यमबहादुर खपाङ्गी    -    सप्तरी
  179. यज्ञ गैरे      -    रूपन्देही
  180. यादव खापुङ   -    तेह्रथुम
  181. युवराज पौडेल  -    अर्घाखाँची
  182. युवराज गुरुङ   -    मनाङ
  183. योगेश पोखरेल  -    गुल्मी
  184. रमिल बम         -    बैतडी
  185. रमेश श्रेष्ठ         -    सुनसरी
  186. रमेशचन्द्र जोशी -    डोटी
  187. रत्नलाल श्रेष्ठ  -    काठमाडौँ
  188. रवीन्द्र अधिकारी -    लमजुङ
  189. रवीन्द्र बम         -    बझाङ
  190. राजकुमार उप्रेती -    सर्लाही
  191. राजकुमार बिक -    गोरखा
  192. राजीव दाहाल -    मोरङ
  193. राजु महर्जन   -    ललितपुर   
  194. राधा निरौला   -    ओखलढुङ्गा
  195. रामकिसन केवट 'रामु' -   रूपन्देही
  196. रामकुमारी महतो     -    धनुषा
  197. रामकृष्ण चौलागाँई-   जुम्ला
  198. रामचन्द्र नेपाल -    मकवानपुर
  199. रामबहादुर थापा -    स्याङ्जा
  200. रामचन्द्र महतो -    सिराहा
  201. रामचन्द्र सिंह कुशहवा- महोत्तरी
  202. रामजी सापकोटा -    चितवन
  203. रामप्रसाद पाण्डे -    गुल्मी
  204. रामप्रसाद दाहाल -    ललितपुर
  205. रामप्रसाद पौडेल -    चितवन
  206. रामबहादुर बुढा -    डोल्पा
  207. रामविनय रादव -    रौतहट
  208. रामशरण ढुंगाना -    काठमाडौँ
  209. रामहरि सुवेदी  -    मकवानपुर
  210. रीता रिमाल   -    दोलखा
  211. रुद्र अधिकारी   -    उदयपुर
  212. रेखादेवी महतो  -    महोत्तरी
  213. रोहित भट्टराई  -    काठमाडौँ
  214. लक्ष्मी महतो   -    सर्लाही
  215. लेखनाथ बुढाथोकी    -    संखुवासभा
  216. लेखराज गौतम -    काभ्रे
  217. वाशुदेव शर्मा उपाध्याय-     काभ्रे
  218. विजय भ्लोन   -    मकवानपुर
  219. विनोदकुमार गिरी     -    सुर्खेत
  220. विमला शर्मा   -    काभ्रे
  221. विश्वराज थारू  -    बर्दिया
  222. विष्णु बास्तोला -    सोलुखुम्बु
  223. विष्णुहरि देवकोटा    -    चितवन
  224. वीरजङ राई    -    भोजपुर
  225. वीरबहादुर बस्नेत     -    जाजरकोट
  226. वीरबहादुर बुढा  -    सुर्खेत  
  227. वीरबहादुर शाही -    पश्चिम रूकुम
  228. शर्मा चौधरी    -    बर्दिया
  229. शर्मिला पौडेल  -    स्याङजा
  230. शम्भु दुलाल   -    काठमाडौँ
  231. शम्भु लामिछाने -    चितवन
  232. शिवलाल बहाला -    भक्तपुर
  233. शेषकान्त गौतम -    गुल्मी
  234. श्रीकृष्ण आत्रेय  -    पाल्पा
  235. शोभाप्रसाद शर्मा -    बागलुङ
  236. सचितानन्द साह -    रौतहट
  237. सत्यराम गिरी  -    काठमाडौँ
  238. सनिश लगेजु   -    भक्तपुर
  239. सन्तोष रेग्मी  -    म्याग्दी
  240. सम्राट तुम्बाहाङ्फे    -    मकवानपुर
  241. सरिता गिरी यादव    -    सप्तरी
  242. सानुबाबु थापा  -    ललितपुर
  243. सावित्रा पुडासैनी -    रसुवा
  244. सीता बिक         -    डोटी
  245. सुदन केसी         -    दाङ
  246. सुरेन्द्रमोहन शर्मा     -    ललितपुर
  247. सुशिला कँडेल  -    रामेछाप
  248. सूर्यबहादुर शाही -    दैलेख
  249. सोमबहादुर कार्की -   महोत्तरी
  250. हर्क चौधरी (दीप)    -    दाङ
  251. हरि पोखरेल   -    खोटाङ
  252. हरिप्रसाद भट्टराई -    स्याङ्जा
  253. हरिप्रसाद लामिछाने - कास्की
असार ९, २०७६ मा प्रकाशित

प्रतिक्रिया दिनुहोस