प्रचण्डदेखि बिना मगरसम्म यी हुन् माओवादीका उम्मेदवार (सूची सहित)

काठमाडौं १५ कात्तिक– नेकपा माओवादी केन्द्रले मंसिर १० र २१ गते हुने प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा तर्फका उम्मेदवारको टुंगो लगाएको छ ।

माओवादी स्थायी समितिको बुधवार बसेको बैठकले उम्मेदवारहरुको नामावली टुंगो लगाएको हो । अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड चितवन ३ बाट उम्मेदवार बनेका छन् ।

प्रचण्ड पुत्र प्रकाश दाहालकी पत्नी समेत रहेकी बिद्यार्थी नेतृ कन्चनपुरबाट १ बाट उम्मेदवार बनेकी छिन् । २०७० सालमा सम्पन्न दोस्रो संविधानसभा निर्वाचनमा उनी झिनो मतले पराजीत भएकी थिइन् । 

मंसिर २१ गते हुने प्रदेश र प्रतिनिधिसभा चुनावका लागि भोलि बिहीवार उम्मेदवारी मनोनयन गर्ने कार्यतालिका छ ।

माओवादी उम्मेदवारहरुको नामावली यसप्रकार छः

(क) प्रतिनिधि सभा
१) भाेजपुर - सुदन किराँती
२) साेलुखुम्बु - हेमकुमार राई
३) उदयपुर २ - सुरेशकुमार राई
४) सुनसरी २ - डम्बर सुवेदी
५) झापा १ - सुरेन्द्र कुमार कार्की
६) माेरङ ४ - अमनलाल माेदी
७) माेरङ ५ - शिवकुमार मण्डल
८) सप्तरी १ - अशाेक कुमार मण्डल
९) सप्तरी २ - उमेश कुमार यादव
१०) सिरहा २ - सुरेशचन्द्र दास
११) सिरहा ४ - अजयशंकर नायक
१२) धनुषा १ - मातृका प्रसाद यादव
१३) धनुषा २ - रामचन्द्र झा
१४) धनुषा ३ - रामसिंह यादव
१५) महाेत्तरी १ - गीरिराजमणि पाेखरेल
१६) महाेत्तरी ४ - रजी हैदर
१७) सर्लाही २ - दिनेश राय यादव
१८) सर्लाही ३ - रामेश्वर राय यादव
१९) सर्लाही ४ - शिबपुजन यादव
२०) रौतहट १ - सत्यनारायण भगत
२१) रौतहट ३ - प्रभु साह
२२) बारा २ - शिवचन्द्र कुशवाहा
२३) पर्सा ४ - उर्मिला अर्याल
२४) रामेछाप - श्यामकुमार श्रेष्ठ
२५) सिन्धुली २ - हरिबाेल गजुरेल
२६) सिन्धुपाल्चाेक १ - अग्निप्रसाद सापकाेटा
२७) काभ्रे १ - गंगाबहादुर तामाङ
२८) भक्तपुर १ - मिलन सुवाल
२९) नुवाकाेट - हितबहादुर तामाङ
३०) ललितपुर ३ - पम्फा भुसाल
३१) चितवन ३ - पुष्पकमल दाहाल
३२) काठमाडौं १ - अनिल शर्मा
३३) काठमाडौं ६ - झक्कुप्रसाद सुवेदी
३४) काठमाडौं ८ - उमेश स्थापित
३५) काठमाडौं १० - हितमान शाक्य
३६) लमजुङ - देवप्रसाद गुरुङ
३७) गाेरखा १ - हरिराज अधिकारी
३८) गाेरखा २ - नारायणकाजी श्रेष्ठ
३९) बाग्लुङ २ - देवेन्द्र पाैडेल
४०) नवलपुर १ - भविश्वर पराजुली
४१) अर्घाखाँची - टाेपबहादुर रायमाझी
४२) रोल्पा — वर्षामान पुन
४३) रुकुम पूर्व — कमला रोका
४४) नवलपरासी २ — घनश्याम यादव
४५) बर्दिया २ — सन्तकुमार थारु
४६) कपिलवस्तु १ — चक्रपाणि खनाल
४७) दाङ २ — कृष्णबहादुर महरा
४८) बाँके १ — महेश्वर गहतराज
४९) रुपन्देही ५ — डिलाराम आचार्य
५०) जुम्ला — गजेन्द्र महत
५१) कालिकोट — दुर्गाबहादुर रावल
५२) हुम्ला — छिमी लामा
५३) सल्यान — टेकबहादुर बस्नेत
५४) जाजरकोट — शक्तिबहादुर बस्नेत
५५) रुकुम पश्चिम — जनार्दन शर्मा
५६) डडेलधुरा — खगराज भट्ट
५७) कञ्चनपुर १ — बिना मगर
५८) कैलाली ३ — गौरीशंकर चौधरी
५९) कैलाली ४ — लेखराज भट्ट
(ख) प्रदेश सभा
१) ताप्लेजुङ (ख) — टंक आङबुहाङ
२) पाँचथर (ख) — इन्द्र आङवो
३) संखुवासभा (क) — पूर्णप्रसाद राई
४) ओखलढुंगा (ख) — मोहन खड्का
५) खोटाङ (ख) — रामकुमार राई
६) इलाम २ (ख) — धीरेन्द्र शर्मा
७) उदयपुर १ (ख) — रामबहादुर थापा
८) उदयपुर २ (क) — भेषकुमारी राउत
९) सुनसरी ४ (ख) — मोहम्मद जाकिर हुसैन
१०) झापा ३ (क) — पूर्णसिंह राजवंशी
११) झापा ४ (क) — झलकसिंह दर्लामी
१२) मोरङ १ (क) — कुलप्रसाद साम्वा
१३) मोरङ २ (क) — गणेशकुमार उप्रेती
१४) मोरङ ३ (क) — गीता तिमिल्सिना
१५) मोरङ ५ (क) — देवेन्द्र कुमार गुप्ता
१६) मोरङ ६ (क) — जीवन आचार्य
१७) सप्तरी १ (ख) — मोहमद सकिल मिया
१८) सप्तरी २ (क) — सरोज कुमार मण्डल
१९) सप्तरी २ (ख) — महेन्द्र प्रसाद यादव
२०) सप्तरी ४ (क) — शशीप्रसाद यादव
२१) सिरहा २ (क) — जीवछ यादव
२२) सिरहा ३ (क) — रामकुमार यादव
२३) सिरहा ४ (क) — दीलिप साह
२४) धनुषा १ (ख) — रामचन्द्र मण्डल
२५) महोत्तरी १ (क) — भरतप्रसाद साह
२६) बारा ३ (क) — ज्वालाकुमारी साह
२७) दोलखा (क) — बिशाल खड्का
२८) रसुवा (ख) — इन्द्रप्रसाद गोतामे
२९) सिन्धुली १ (क) — लेखनाथ दाहाल
३०) सिन्धुली २ (ख) — बुद्धिमान माझी
३१) सिन्धुपाल्चोक २ (क) — युवराज दुलाल
३२) सिन्धुपाल्चोक २ (ख) — दावा लामा
३३) काभ्रे १ (क) — रत्नप्रसाद ढकाल
३४) भक्तपुर १ (क) — देवीप्रसाद ढकाल
३५) मकवानपुर १ (क) — प्रेमबहादुर पुलामी
३६) मकवानपुर २ (क) — कुमारी मोक्तान
३७) नुवाकोट १ (क) — राधिका तामाङ
३८) नुवाकोट २ (ख) — हिरानाथ खतिवडा
३९) धादिङ १ (ख) — शालिकराम जमरकट्टेल
४०) धादिङ २ (ख) — जगत सिम्खडा
४१) ललितपुर १ (क) — लालकुमारी पुन
४२) ललितपुर ३ (क) — राजकाजी महर्जन
४३) काठमाडौं ३ (क) — रुद्र बराइली
४४) काठमाडौं १० (क) — दीलिप महर्जन
४५) म्याग्दी (क) — विनोद केसी
४६) पर्वत (क) — नेत्रनाथ अधिकारी
४७) गोरखा १ (क) — लेखबहादुर थापा
४८) गोरखा २ (क) — कमला नहर्की
४९) गोरखा २ (ख) — अमर बहादुर गुरुङ
५०) तनहूँ १ (ख) — हरिबहादुर चुमान
५१) तनहूँ २ (क) — आशा कोइराला
५२) स्याङ्जा १ (क) — दीपक चर्तिमगर
५३) बाग्लुङ १ (क) — चन्द्रबहादुर बुढा
५४) नवलपुर १ (क) — सूर्य न्यौपाने
५५) कास्की १ (क) — दीपक कोइराला
५६) कास्की २ (ख) — राजकाजी गुरुङ
५७) कास्की ३ (क) — रामजी प्रसाद बराल
५८) प्युठान (ख) — कृष्णध्वज खड्का
५९) रोल्पा (क) — कुलप्रसाद केसी
६०) रोल्पा (ख) — दीपेन्द्र कुमार पुन
६१) रुकुम पूर्व (क) — तेजबहादुर ओली
६२) रुकुम पूर्व (ख) — पूर्ण बहादुर घर्ति
६३) गुल्मी १ (क) — सुदर्शन बराल
६४) गुल्मी २ (ख) — दिनेश पन्थी
६५) पाल्पा २ (ख) — बसन्त घर्ती
६६) नवलपरासी २ (ख) — कन्हैया कहार
६७) बर्दिया १ (क) — तिलकराम शर्मा
६८) बर्दिया २ (ख) — दिनेश थारु
६९) कपिलवस्तु ३ (ख) — जावेद आलम खान
७०) दाङ १ (क) — इन्द्रजीत थारु
७१) दाङ ३ (क) — जगप्रसाद शर्मा
७२) बाँके १ (क) — कृष्णा केसी
७३) बाँके २ (क) — कामता खटिक
७४) बाँके ३ (क) — इन्द्रप्रसाद खरेल
७५) रुपन्देही १ (ख) — दयाराम न्यौपाने
७६) रुपन्देही ३ (क) — विश्वास बराल
७७) रुपन्देही ४ (क) — सहबुद्धिन देवान
७८) डोल्पा (ख) — बीरबहादुर शाही
७९) जुम्ला (क) — नरेश भण्डारी
८०) कालिकोट (ख) — महेन्द्र बहादुर शाही
८१) हुम्ला (ख) — विजय भण्डारी
८२) जाजरकोट (क) — गणेश सिंह
८३) रुकुम पश्चिम (क) — गोपाल शर्मा
८४) रुकुम पश्चिम (ख) — रातो कामी
८५) सुर्खेत १ (क) — ठम्मरबहादुर बिष्ट
८६) सुर्खेत २ (ख) — बिन्दमान बिष्ट
८७) दैलेख १ (क) — धर्मराज रेग्मी
८८) बझाङ (ख) — देवकी मल्ल
८९) डोटी (ख) — त्रिलोचन भट्ट
९०) बैतडी (क) — प्रेमप्रकाश भट्ट
९१) दार्चुला (ख) — मानबहादुर धामी
९२) अछाम १ (ख) — झपड बोहरा
९३) अछाम २ (क) — अक्कल रावल
९४) कञ्चनपुर ३ (ख) — मानबहादुर सुनार
९५) कैलाली १ (ख) — नेपबहादुर चौधरी
९६) कैलाली २ (ख) — नन्दबहादुर सावद
९७) कैलाली ३ (क) — बीरमान चौधरी कात्तिक १५, २०७४ मा प्रकाशित

प्रतिक्रिया दिनुहोस