कांग्रेस नेता कोइरालासँग ओलीको गुनासो : आफ्नैले सहयोग गरेनन् !

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य डा. शेखर कोइरालासँग बिहीवार बिहान डेढ घण्टा छलफल गरेका छन् ।

छलफलमा पछिल्लो राजनीतिक घटनाक्रमबारे छलफल भएको नेता कोइरालाले बताए । बिहान साढे ८ बजे डेढ घण्टा ओली–कोइरालाबीच छलफल भएको हो ।


Advertisement

नेता कोइरालाले लोकान्तरसँग भने, ‘उहाँले बोलाउनुभयो, म गएँ । देशको परिस्थितिबारे कुरा भयो । संविधान संशोधनबारे मेरो विचार सोध्नुभयो, राष्ट्रिय सभाबारे । मैले व्यक्तिका लागि संविधान संशोधन हुन सक्दैन भनेर भनें । हामीले विरोध गर्छाैं भनें ।’

कांग्रेसले प्रधानमन्त्रीको राजीनामा मागिरहेको सन्दर्भमा ओलीले आफ्नैबाट असहयोग भइरहेको बेला प्रतिपक्षले राजीनामा माग्नु धर्म नै भएको जनाएको कोइरालाका स्वकीय सचिव दिनेश थपलियाले बताए । ओलीको भनाइ उदृत गर्दै थपलियाले भने, ‘राजीनामाको कुरा प्रतिपक्षको भूमिका हो, बुझ्छु म । तपाईंहरूले भन्दा पनि आफ्नै साथीबाट सहयोग पाइएन । जथाभावी बोल्न र लेख्न थाल्छन् ।’


Advertisement

भेटमा कोइरालाले ओलीको स्वास्थ्यबारे समेत चासो राख्दै स्वास्थ्य लाभको कामना समेत गरेका थिए । ‘ओलीजीलाई उत्साहित देखें, स्वास्थ्य राम्रो छ,’ कोइरालाको भनाइ उदृत गर्दै थपलियाले भने । 

ओलीले चिन्तित हुँदै कांग्रेसको सहयोग समेत मागेका छन् । ‘प्रधानमन्त्रीज्यू देशप्रति चिन्तित देखिनुभयो । मुलुक जोगाउनुपर्‍यो डाक्टरसा’प भन्नुभयो । कांग्रेसले सहयोग गर्नुपर्‍यो भन्नुभयो,’ कोइरालालाई उदृत गर्दै थपलियाले भने ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्