स्वास्थ्य सामग्री खरिदमा ओलीको स्पष्टिकरण, सरकार थप प्रभावकारी हुनुपर्ने प्रचण्डको टिप्पणी

सत्तारूढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को सचिवालय बैठकमा स्वास्थ्य सामग्री खरिद प्रकरणका बारेमा चर्चा भएको छ । केही साता अघि स्वास्थ्य सेवा विभागले ओम्नी समूहसँग सम्झौता गरेर खरिद गरेको स्वास्थ्य सामग्रीमा भ्रष्टाचार भएको आवाज बाहिर उठिरहेका बेला प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सचिवालय बैठकमा सरकारको बचाउ गरेका छन् ।

‘प्रधानमन्त्रीज्यूले भ्रष्टाचार नभएको भनेर धेरै लामो स्पष्टिकरण दिनुभएको छ,’ नेकपाका एक सचिवालय सदस्यले लोकान्तरसँग भने, ‘उहाँले पहिला आफूलाई जानकारी नभएको तर पछि बाहिर हल्ला हुन थालेपछि आफूले यसलाई नजिकबाट हेर्दा भ्रष्टाचार नभएको पाएको बताउनुभयो ।’


Advertisement

करीब ५ घण्टा चलेको सचिवालय बैठकमा प्रधानमन्त्री ओलीले डेढ घण्टा भन्दा बढी स्वास्थ्य सामग्री खरिद प्रक्रियाकै बारेमा बोलेका थिए ।

बैठकमा सदस्यहरूले कोभिड १९ रोकथाम र नियन्त्रणका लागि सरकारले गरेका कामहरूका बारेमा छलफलसमेत गरे । छलफलको शुरुवात कोरोना रोकथाम तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समितिका संयोजकसमेत रहेका उप-प्रधानमन्त्री ईश्वर पोखरेलले ब्रिफिङबाट गरेका थिए । उनले समिति बनेदेखि केके काम भए त्यसको फेहरिस्त सुनाएका थिए ।  


Advertisement

अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सरकारले गरेका कामहरू प्रभावकारी रहेको भन्दै यसलाई थप प्रभावकारी बनाउन सुझाव दिएका थिए । ‘सरकारले जेजे गर्नुपर्थ्यो त्यो गरिरहेको छ,’ प्रचण्डको भनाइ उधृत गर्दै एक सचिवालय सदस्यले लोकान्तरसँग भने, ‘यसलाई थप प्रभावकारी बनाउन र बाहिर आएका आलोचनाहरू चिर्न अझ बढी लाग्नुपर्ने आवश्यकता मैले देखेको छु ।’

प्रचण्डले यो संकटको घडीमा राष्ट्रिय एकता पैदा भएको टिप्पणी गरेका थिए । ‘प्रतिपक्ष, जनता, आम समूदाय एकै ठाउँमा उभिएका छन्, यस्तो बेलामा सरकार र पार्टी दुवैले नेतृत्वदायी भूमिका खेल्नुपर्छ,’ प्रचण्डको भनाई थियो ।

अन्य सचिवालय सदस्यहरूले कोरोना त्रासका कारण जनताको जनजीवन नराम्ररी प्रभावित भएको भन्दै सरकारलाई थप कदमहरू चाल्न सुझाएका थिए ।

बैठक कोरोना रोकथाम र नियन्त्रणकै विषयमा केन्द्रित रहेको ती सचिवालय सदस्यले लोकान्तरलाई बताए । ‘अहिलेको मुख्य कुरा नै त्यही हो, यस बाहेक अन्य विषयमा छलफल गर्ने कुरै भएन,’ उनले भने ।

  

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्