मुना हत्याकाण्ड : सामसुङको मोबाइलमा के हेर्थे विजय चौधरी ?

पूर्व सचिव अर्जुन कार्कीकी पत्नी मुना कार्कीको हत्या गरेर आत्महत्या गरेका विजय चौधरी र मुनाको मोबाइल महाराजगञ्जस्थित नेपाल प्रहरीको फेरेन्सिक ल्याबमा पठाइएको छ ।

मोबाइलमा ‘के कस्ता गतिविधि गर्थे’ भन्ने विषयको अनुसन्धान गर्न चौधरी र मुनाको मोबाइल फरेन्सिक ल्याबमा पठाइएको महानगरीय प्रहरी परिसर ललितपुरका प्रमुख वरिष्ठ प्रहरी उपरीक्षक (एसएसपी) टेकप्रसाद राईले बताए ।


Advertisement

सीसीटीभीमा विजयले नै मुनाको हत्या गरेको पुष्टि भएपनि अरु पनि कुनैको संलग्न थियो कि भन्ने आशंकाका आधारमा मोबाइललाई फरेन्सिक ल्याबमा पठाइएको एसएसपी राईले लोकान्तरलाई बताए ।

‘फरेन्सिक ल्याबमा मोबाइलमा के–के चिजहरू थिए, फोटोहरू खिचेर डिलिट गरेको थियो कि ? कुनै भिडियो हेर्ने गर्थ्यो कि भन्ने विषयमा अनुसन्धानको लागि पठाइएको हो,’ उनले भने ।


Advertisement

विजय चौधरीले सामसुङको भिडियो र फोटो खिच्न मिल्ने एन्ड्रोइड मोबाइल चलाउने गरेको प्रहरीले जनाएको छ । उनले मोबाइलमा कस्ता खालमा फोटो खिच्थे, इन्टरनेटमा कस्ता फोटो भिडियो खिच्थे, कस्ता भिडियोहरू हेर्थे, कोही बाहिरी मानिसले सामाजिक सञ्जालको माध्यमबाट कुनै कुरा सिकाइरहेको छ कि भन्ने विषयमा अनुसन्धानको लागि पठाइएको एसएसपी राईले बताए ।

प्रहरीले अनुसन्धानको अधिकांश पक्ष सकिएको जनाएको छ । सीसीटीभी फूटेज लगायतका सबै पक्षलाई हेर्दा विजयले मुनाको हत्या गरेको देखिएको छ । त्यसबाहेक पनि विजयलाई कसैले सिकाएको छ कि भन्ने विषयमा अनुसन्धान चलिरहेको महानगरीय प्रहरी परिसरले जनाएको छ ।

विजय चौधरीका बुवा जीवन चौधरीले महानगरीय प्रहरी परिसर ललितपुरमा घटनाको सत्यतथ्य अनुसन्धान गरी दोषीलाई कारवाही गरिपाउँ भन्दै जाहेरी दिएका छन् भने अर्जुन कार्कीले पनि घरमा ठीकै रहेकी पत्नीको हत्याको रहस्य पत्ता लगाएर दोषीलाई कारवाही गरिपाउँ भन्दै जाहेरी दिएका छन् ।

‘दुवै तर्फबाट घटनाको अनुसन्धान गरी सत्यतथ्य पत्ता लगाउन भन्दै जाहेरी परेको छ,’ एसएसपी राईले लोकान्तरसँग भने । बुधवार विजय चौधरीका बुवा जीवन चौधरीले शव बुझेर दाङ लगेर दाहसंस्कार गरेका छन् भने अर्जुन कार्कीका परिवारले पनि मुनाको दाहसंस्कार गरेका छन् ।

प्रहरीले मृतक दुवै जनाको पोस्टमार्टम समेत गराएको छ । मुनाको घाँटी थिचेर मृत्यु भएको पोस्टमार्टममा देखिएको अनुसन्धानमा संलग्न प्रहरी अधिकारी बताउँछन् । ललितपुर परिसरका प्रमुख राईले चौधरीको पोस्टमार्टमको रिपोर्ट आई नसकेकाले के कारणले मृत्यु भयो भन्ने बताउन नसकिने बताए ।

मुनाको आँखामा निलो दाग, टाउको चोर र घाँटीमा डोरीको डाम देखिएको थियो । गत सोमवार ललितपुरको सानेपामा पूर्व सचिव अर्जुन कार्कीकी पत्नीको हत्या गरी उनकै घरका काम गर्ने दाङका विजय चौधरीले आत्महत्या गरेका थिए । अचेत अवस्थामा फेला परेकी मुना अधिकारीको सानेपाकै स्टार अस्पतालमा मृत्यु भएको थियो ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्