किताब खरिद र लाइब्रेरी व्यवस्थापनमा भ्रष्टाचार गरेको भन्दै प्रअविरुद्ध विशेष अदालतमा मुद्दा

लाइब्रेरी व्यवस्थापन र किताब खरिदमा अनियमितता गरेको भन्दै अख्तियार दुरूपयोग अनुसन्धान आयोगले गोरखाको सिराञ्चोक गाउँपालिका– १ स्थित नेपाने माध्यमिक विद्यालयका प्रधानाध्यापक शिवकुमार साहविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा दायर गरेको छ ।

झूटो बिल भरपाई तथा कागजातहरू तयार गरी अनुदान शीर्षकको रकम रु. ६,५०,०००।– (छ लाख पचास हजार) हिनामिना गरेको स–प्रमाण पुष्टि भएको भन्दै सोही बराबरको रकम बिगो कायम गरी अख्तियारले मंगलवार विशेष अदालतमा मुद्दा दायर गरेको हो । 


Advertisement

'बिगो रु. ६,५०,०००।– कायम गरी भ्रष्टाचार निवारण ऐन, २०५९ को दफा १७ ले निर्देश गरेबमोजिम सोही ऐनको दफा ३ को उपदफा (१) र दफा ३ को उपदफा (१) को खण्ड (ङ) बमोजिम सजाय गरी हानीनोक्सानीको बिगो रकमसमेत सोही ऐनको दफा १७ बमोजिम असुलउपर हुन मागदाबी लिई आज विशेष अदालत, काठमाडौंमा आरोपपत्र दायर गरिएको छ,' अख्तियारका प्रवक्ता प्रदीपकुमार कोइरालाद्वारा जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

हेर्नुहोस्, अख्तियारको विज्ञप्ति :


Advertisement

प्रेस विज्ञप्ति: मिति २०७६।११।०६ गते ।
---------------------------------------------

गोरखा जिल्ला, नेपाने माध्यमिक विद्यालय, सिरानचोक-१ का प्रधानाध्यापक शिवकुमार साहसमेतले तत्कालीन जिल्ला शिक्षा कार्यालय गोरखाबाट लाइब्रेरी व्यवस्थापनका लागि फिक्सिङ्ग र किताब खरिद शीर्षकमा निकासा भएको रकम हिनामिना गरेको भन्ने उजुरी सम्बन्धमा अनुसन्धान हुँदा निजले झुठ्ठा बिल भरपाई तथा कागजातहरु तयार गरी अनुदान शीर्षकको रकम रु. ६,५०,०००।– (छ लाख पचास हजार) हिनामिना गरी खाई मासेको तथ्य स-प्रमाण पुष्टि हुन आएकोले निजको सो कार्य भ्रष्टाचार निवारण ऐन, २०५९ को दफा १७ बमोजिमको कसुर भएकाले निज शिव कुमार साहलाई हानिनोक्सानीको बिगो रु. ६,५०,०००।– कायम गरी भ्रष्टाचार निवारण ऐन, २०५९ को दफा १७ ले निर्देश गरेबमोजिम सोही ऐनको दफा ३ को उपदफा (१) र दफा ३ को उपदफा (१) को खण्ड (ङ) बमोजिम सजाय गरी हानिनोक्सानीको बिगो रकमसमेत सोही ऐनको दफा १७ बमोजिम असुलउपर हुन मागदाबी लिई आज विशेष अदालत, काठमाडौंमा आरोपपत्र दायर गरिएको छ ।

प्रवक्ता
प्रदीपकुमार कोइराला

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्