प्रधानमन्त्री ओलीले भिडियोमार्फत सम्झिए पूर्व मन्त्री स्व. रवीन्द्र अधिकारीलाई

विजय उत्सव
विजय उत्सव

पत्रकार विजय उत्सव लोकान्तरका गण्डकी प्रदेश प्रतिनिधि हुन् ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले स्व. रवीन्द्र अधिकारीलाई बहुआयामिक व्यक्तित्वको संज्ञा दिएका छन् ।

स्व. अधिकारीबाट अग्रगमनमा अगाडि बढ्नुपर्छ भन्ने शिक्षा लिनुपर्नेमा उनले जोड दिए ।


Advertisement

रवीन्द्र अधिकारी स्मृति प्रतिष्ठानले अधिकारीको निधनको १ वर्ष पुगेको पुण्यस्मृतिमा बिहीवार पोखरामा आयोजना गरिएको रवीन्द्र अधिकारी स्मृति दिवस समारोह एवं विविध कार्यक्रममा काठमाडौंबाट भिडियोमार्फत् सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले सो कुरा बताएका हुन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीले स्व. अधिकारीलाई स्मरण गर्दै भने, ‘मन्त्रीको हिसाबमा छोटो समयमै उहाँले सुधारका र उल्लेखनीय कार्य गर्नुभयो । सांसद्को भूमिकामा उहाँले योग्य जनप्रतिनिधिको भूमिका निर्वाह गर्नुभयो । परिवारका श्रीमान्को भूमिका, बाबुको भूमिका, साथीको भूमिका, समाजसेवी वा जुनसुकै भूमिकामा उहाँमा हामीले खोट देखेनौं । सधैं मृदुभाषी, आफ्नो कामप्रति दत्तचित्त हुँदा निकै लोकप्रिय हुनुहुन्थ्यो ।’


Advertisement

समृद्ध नेपाल, सुखी नेपाली राष्ट्रिय आकांक्षा पूरा गर्न अहोरात्र मेहनत गर्ने उनी कामकै सिलसिलामा खटिने क्रममा जीवन गुमाउनुपरेको स्मरण गरे । प्रधानमन्त्री ओली भिडियोमा ७ मिनेट सम्बोधन गरेका थिए ।

कार्यक्रममा संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री योगेशकुमार भट्टराई, गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङ, नेकपा गण्डकी प्रदेश अध्यक्ष हितराज पाण्डे ‘उत्तम’, प्रतिष्ठान अध्यक्ष विद्या भट्टराईले सम्बोधन गर्दै स्व. अधिकारीको योगदानको स्मरण गरिन् । 

प्रतिष्ठानले आयोजना गरेको ‘विकास राजनीति र रवीन्द्र अधिकारी’ विषयक राष्ट्रव्यापी निबन्ध प्रतियोगितामा प्रथम, द्वितीय र तृतीयलाई पुरस्कार वितरण गरियो । प्रतियोगितामा रिट्ज इञ्जिनीयरिङ कलेज अफ इन्जिनीयरिङ एन्ड म्यानेज्मेन्ट कलेज ललितपुरका सुरज परियार प्रथम, विराटनगर कर्सिङ कलेजकी मनिता चौहान द्वितीय र सुष्मा मेमोरियल कलेज इटहरीका रामचन्द्र अधिकारी तृतीय भए । उनीहरूले क्रमशः २५ हजार, २० हजार र १५ हजार रुपैयाँ र प्रमाणपत्र पाएका छन् ।

स्व. अधिकारीको पोखरा–१८ जामुनाबोटमा निर्मित पूर्णकदको सालिक अनावरण गरिएको छ । मुख्यमन्त्री गुरुङले सालिक अनावरण गर्दै दुईतिहाइको दम्भले २०१५ सालको कांग्रेसको स्थितिमा पुग्न सकिने भन्दै यसमा सचेत हुनुपर्ने बताए । उनले एक जनाकै लागि संविधान संशोधनको खेलमा लाग्नु दुःखद भएको उल्लेख गरे ।

गत वर्ष आजकै दिन तत्कालीन संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री रवीन्द्र अधिकारीको ताप्लेजुङमा हेलिकोप्टर दुर्घटनामा परी निधन भएको थियो । 

मंसिर १४ गते भएको प्रतिनिधिसभा सदस्य उपनिर्वाचनमा स्व. अधिकारीकी पत्नी विद्या भट्टराईले रवीन्द्रकै क्षेत्रबाट चुनाव जितेर संघीय संसद्मा प्रतिनिधित्व गरेकी छन् । 

विजय उत्सव
विजय उत्सव

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्