संविधान संशोधनबारे निर्णय लिन कांग्रेसले केन्द्रीय समिति बैठक बोलाउने

सरकारद्वारा संसदमा प्रस्तुत संविधान संशोधनसम्बन्धी विषयमा आवश्यक निर्णय गर्न नेपाली कांग्रेसले केन्द्रीय कार्यसमितिको बैठक बोलाउने भएको छ।

कांग्रेसको पदाधिकारीको आइतबारकाे बैठकले सन् १८१६ को सुगौली सन्धिको ऐतिहासिक तथ्यको जगमा महाकाली पूर्वको लिपुलेक, कालापानी र लिम्पियाधुरा नेपालको भू–भाग भएको र ती भू–भागमा नेपालको हक निर्बाध ढङ्गले स्थापित हुनुपर्दछ भन्ने धारणालाई दोहो-याएको छ। बैठकले सरकारलाई उच्चस्तरीय कूटनीतिक र राजनीतिक पहल गर्न पुनः माग गर्ने निर्णय गरेको छ।


Advertisement

सरकारले ती भूमि समावेश गरी नयाँ नक्सा जारी गरिसकेकोमा अब निशान छापमा समेत समावेश गर्न संविधान संशोधन गर्नुपर्ने हुन्छ। त्यसका लागि सरकारले संसदमा संशोधन प्रस्ताव लगिसकेको छ। यसबारे कांग्रेस सकारात्मक रहे पनि निर्णय लिन केन्द्रीय समितिको बैठक बोलाउन लागिएको हो।

 


Advertisement

 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्