मेलमिलापका लागि दबाब शीर्ष नेतालाई दोस्रो र तेस्रो तहका नेताहरूको दबाब

नेकपाका दोस्रो र तेस्रो तहका नेताहरूले पार्टी नेतृत्वलाई एकता जोगाउन दबाब दिन थालेका छन्। स्थायी समितिको बैठकमै दुई अध्यक्षको दुई मुख भएपछि बल्झिएको विवाद अन्ततः पार्टी एकतामै खतरा पर्न सक्ने बिन्दुसम्म पुगेपछि उनीहरू यस्तो अभियानमा जुट्न थालेका हुन्।

यो अभियानमा अध्यक्ष ओली, दाहाल र वरिष्ठ नेता नेपाल तीन ओटै पक्षका नेताहरूको प्रतिनिधिमूलक सहभागिता छ। स्थायी समिति सदस्य तथा कृषिमन्त्री घनश्याम भुसालको निवास पुल्चोकमा शुक्रबार बसेको बैठकले नेताहरूलाई विगतका सहमतिलाई आधार मान्दै नयाँ शिराबाट एकता कायम गरेर जान नेतृत्वलाई दबाब बढाउने निष्कर्ष निकालेको थियो।


Advertisement

यो निष्कर्षपछि यो समूहका नेताहरूले प्रधानमन्त्री ओली, अध्यक्ष दाहाल र वरिष्ठ नेता नेपालसम्मका नेतालाई भेट गरी आफूहरूको छलफलको निष्कर्ष सुनाएका छन्। यस्तो छलफलमा नेताहरू योगेश भट्टराई, सुरेन्द्र पाण्डे, शंकर पोखरेल, विष्णु रिमाल, मणि थापा, जनार्दन शर्मा, टोपबहादुर रायमाझी, वर्षमान पुन, शक्ति बस्नेतलगायत सहभागी थिए। उनीहरूले पार्टीका दुवै अध्यक्षलाई पार्टी एकताको अघिल्लो दिन २ जेठ २०७५ को पाँचबुँदे सहमति र २०७६ मंसिर ४ को दुई अध्यक्षबीचको कार्य विभाजनभन्दा माथि उठेर सहमति खोज्न, एकता संघर्ष र रूपान्तरणको बाटोमा अगाडि बढ्न आग्रह गरिरहेका छन्।

तेस्रो पुस्ताबाट पनि नेताहरू माथि दबाब बढेको छ। महिला बालबालिका तथा समाज कल्याणमन्त्री पार्वत गुरुङको निवासमा केन्द्रीय सदस्य रहेका सात ओटै प्रदेशका दुई-दुई सदस्य भेला भई नेतृत्वलाई पार्टी एकता जोगाइराख्न दबाब बढाउने निष्कर्ष निकालिएको केन्द्रीय सदस्य तथा सांसद गणेश पहाडीले बताए।

‘कुनै पनि समूहको पक्षधरता नदेखाई पार्टी एकतालाई जोगाउनकै लागि हामीले सामूहिक अभियान बनाऔं भन्ने गरी अभियान चलाउन सुरु गरेका हौं,’ पहाडीले अन्नपूर्णस“ग भने, ‘यो हाम्रो पहिलो चरणको अभियान हो। हामी स्थायी समितिको बैठक अगाडि दुवै अध्यक्ष र वरिष्ठ नेतालाई भेटेर एकताका लागि आग्रह गर्न लागेका छौं।’

छलफलमा गुरुडका अतिरिक्त पहाडी, खिमलाल भट्टराई, सुरेश राई, यज्ञ सुनुवार, टेकबहादुर बस्नेत, झपट रावल, लीलानाथ श्रेष्ठ, श्याम श्रेष्ठलगायत नेताहरूको सहभागिता थियो।

नेकपाका युवा केन्द्रीय सदस्यले केन्द्रीय कार्यालयमा जारी राखेको धर्ना कार्यक्रम दोस्रो दिन पनि भयो। नेताहरू जगन्नाथ खतिवडा, डा. विजय पौडेल, ठाकुर गैरे, हिमाल शर्मा, रामकुमारी झाक्री, दिलुकमारी पन्तलगायतले पार्टीलाई विभाजनवाट रोक्नुपर्ने, विधि प्रक्रियावाट पार्टी चलाउनुपर्ने भन्दै धर्ना जारी राखेका छन्। जिल्लाजिल्लाका कार्यालयमा पनि धर्ना कार्यक्रम सुरु भएको छ। एकताका लागि पहल कदमी लिन र जनता र नेता कार्यकर्ताको भावनामा चोट पुग्ने गरी अप्रिय बाटो नरोज्न जिल्ला जिल्लाबाट नेतृत्वलाई दबाबसमेत बढेको छ। तर नेतृत्वले यस विषयमा खास केही टिप्पणी गरिसकेको छैन। अन्नपूर्ण पोस्टमा रामकृष्ण अधिकारीले खबर लेखेका छन् । 

छापाबाट
छापाबाट

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्