थप ५२५ जनामा कोरोना पुष्टि, कूल २४ हजार ९५७ संक्रमित

पछिल्लो २४ घण्टामा थप ५२५ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

कोभिड संक्रमणको राष्ट्रिय अद्यावधिक विवरण सार्वजनिक गर्दै प्रवक्ता प्रा.डा. जागेश्वर गौतमले देशभरका ३८ प्रयोगशालामा भएको परीक्षणबाट ५२५ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको जानकारी दिए ।


Advertisement

हालसम्म देशभर कूल संक्रमितको संख्या २४ हजार ९५७ पुगेको प्रवक्ता गौतमले बताए । यससँगै देशभर सक्रिय संक्रमित ८ हजार २५ जना रहेका छन् भने १६ हजार ८३७ जना डिस्चार्ज भइरहेका जनाइएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १०९ जना डिस्चार्ज भएका छन् ।

देशभरका क्वारेन्टीनमा १४ हजार ७६९ जना रहेका प्रवक्ता गौतमले जानकारी दिए । ५०० भन्दा बढी सक्रिय संक्रमित रहेका जिल्लामा पर्सा, रौतहट, महोत्तरी र काठमाडौं रहेका छन् भने संक्रमित शून्य रहेका जिल्ला संखुवासभा, मनाङ, मुस्ताङ, डोल्पा र हुम्ला रहेका छन् ।


Advertisement

देशभर कोरोना भाइरस संक्रमणबाट मृत्यु हुने कूल संक्रमितको संख्या ९५ पुगेको छ ।

मन्त्रालयका प्रवक्ता प्रा.डा. जागेश्वर गौतमले मृतकमध्ये ७३ पुरुष र २२ महिला रहेका जानकारी दिए । पछिल्लो २४ घण्टामा ४ जनाको मृत्यु भएको हो ।

महोत्तरीको मटिहानीका ४५ वर्षीय पुरुषको रामजानकी अस्पतालमा मृत्यु भएको प्रवक्ता गौतमले जानकारी दिए । उनका अनुसार धनुषाको मिथिलाका ८५ वर्षीय महिलाको बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा, अछामको रामारोशनका १८ वर्षीय पुरुषको पाटन स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान ललितपुरमा र मोरङको विराटनगरका ५७ वर्षीय पुरुषको कोशी अस्पताल विराटनगरमा निधन भएको छ ।

मृतकमध्ये प्रदेश १ का ८ जना, प्रदेश २ का ३९ जना, बाग्मतीका १८, गण्डकीका ६, प्रदेश ५ का १२, कर्णाली ४ र सुदूरपश्चिमका ८ जना रहेका छन् । 

 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्