बसपार्कमा छैन भीडभाड, सहजै मिल्छ बसमा सिट

सरकारले विगतका वर्षमा जसरी दशैंतिहार, छठ लगायतका चाडपर्वमा घर जान चाहने नागरिकका लागि अग्रिम टिकट नखुलाए पनि यात्रु कम भएकाले सजिलै टिकट पाइरहेका छन् । 

दशैंको समयमा विगतका वर्षभन्दा धेरै कम यात्रुले मात्रै काठमाडौं उपत्यका छाडेर घर गएकाले समस्या नभएको यातायात व्यवस्था विभागलले जनाएको छ ।


Advertisement

बजारको मागकै आधारमा अग्रिम टिकट नखुलाइएको विभागका प्रवक्ता डा. लोकनाथ भुषालले बताए । विगतका वर्षभन्दा झण्डै एकचौथाइले मात्रै उपत्यका छाडेको पाइएको यी यात्रुका लागि अहिले भइरहेकै सवारीसाधन पर्याप्त हुने उनले बताए ।

उनका अनुसार आवश्यक पर्दा थप सवारीसाधन व्यवस्थापन गर्न सकिने यातायात व्यवसायीले बताएका छन् । उनले भने, ‘हामीले यातायात व्यवसायीसँग नियमित सम्पर्क गरिरहेका छौं ।’ विगत वर्षमा झण्डै २० लाखले दशैंमा घर जाने गरे पनि यो वर्ष झण्डै ४/५ लाख मात्रै जाने अनुमान गरिएको छ । 


Advertisement

विगतका वर्षमा भीडभाड हुने गरेकामा अहिले लामो र मध्यम रुटका गाडी छुट्ने स्थानमा भीडभाड कम देखिएको छ । विभागले ट्राफिक प्रहरीसँगको समन्वयमा स्वास्थ्य सुरक्षाका मापदण्ड पालना भए नभएको अनुगमनसमेत गरिरहेको छ । केही दिन पहिले मात्रै सरकारले सार्वजनिक सवारीसाधनमा सिटअनुसार यात्रु राख्न पाउने र तोकिएभन्दा बढी भाडा लिन नपाउने व्यवस्था गरेको थियो । 

कमेन्ट गर्नुहोस्