बर्दिबासमा ४ बुँदे सहमतिपछि पनि प्रदर्शन जारी

अजय अनुरागी
अजय अनुरागी

अजय अनुरागी लोकान्तरका लागि खोज, राजनीति र समसामयिक विषयवस्तुमा कलम चलाउँछन् ।

फाइल फोटो

स्थानीय प्रशासन र सर्वपक्षीय वार्ता समितिबीच बुधवार ४ बुँदे सहमति भए पनि बिहीवार समेत बर्दिबासमा विरोध प्रदर्शन जारी छ ।

स्थानीय ६ वर्षीया बालिकाको हत्या र आन्दोलनमा रहेका सञ्जय न्यौपानेको मृत्युपछि बर्दिबासमा आक्रोश बढेको छ ।


Advertisement

वार्ता समितिका सदस्यहरू गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ‘बादल’लाई भेटेर लिखित सम्झौता कार्यान्वयन गराउन काठमाडौं लागेका बेला बर्दिबासको सडकमा बिहीवार पनि प्रदर्शनकारीहरू देखिएका छन् । 

‘हाम्रो आन्दोलन जारी छ, छोरीलाई सुरक्षा गर, छोरी मार्न पाइँदैन, बलात्कारीलाई फाँसी दे’ लगायतका माग राखेर प्रदर्शन जारी राखिएको छ । ‘हामीलाई न्याय चाहियो, ढूंगामुढा गर्दैनौं, गोली ठोक्न पाइँदैन’ भनेर नाराबाजी गर्दै प्रदर्शनकारीहरू बर्दिबासमा रहेको इलाका प्रहरी कार्यालय घेराउ गर्न पुगेका छन् । 


Advertisement

सर्वदलीय वार्ता समितिका संयोजक चिरञ्जीवी हमालका अनुसार आफूहरू बुधवार भएको लिखित सहमतिको पालना गराउनका लागि काठमाडौं गइरहेको बेला बलिरहेको आगोमा आगो ताप्न केही मानिसले आन्दोलन जारी राखेको बताएका छन् । ‘आज गृहमन्त्रीज्यूसँग भेट्न समय पाएका छौं,’ हमालले भने, ‘मृतकलाई शहीद घोषणा गर्ने, घटनाको छानबिन समिति गठन गर्ने, घाइतेको उपचार खर्च तथा मृतक परिवारलाई क्षतिपूर्ति सहितको कार्यान्वयनका लागि काठमाडौं गइरहेका छौं ।’

अजय अनुरागी
अजय अनुरागी

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्