×

Dabur
Nic Asia
Marvel

अपराध

भागरथी हत्या प्रकरण : सरकारी वकिल समक्ष दिनेशले भने–बलात्कार पनि गरेको हुँ

भागरथीको घडी झाडीमा फालेको अवस्थामा फेला

काठमाडाैं | फागुन ६, २०७७

TVS INSIDE

बैतडीको दोगडाकेदार गाउँपालिका–७ की किशोरी भागरथी भट्टलाई बलात्कार समेत गरेको आरोपी दिनेश भट्टले स्वीकारेका छन् । सरकारी वकिल समक्ष बिहीबार दिएको बयानका क्रममा उनले आफूले बलात्कार समेत गरेको स्वीकारेको स्रोतले लोकान्तरलाई बतायो ।

morang Auto yamaha

‘उनले आफ्ना बाबुको रोहवरमा सरकारी वकिललाई दिएको बयानमा बलात्कार गरेको स्वीकारेका छन्,’ स्रोतले लोकान्तरसँग भन्यो, ‘उनले एक पटक वीर्य स्खलन भएको समेत बताएका छन् । बयानका क्रममा साक्षी बसेका दिनेशका बुबाले छोराले बोलेको कुरा साँचो रहेको भनि सहीछाप गरेको स्रोतको भनाइ छ ।


Advertisment
NMB BANK
RMC TANSEN
Saurya island

घटनामा संलग्न रहेको आरोपमा पक्राउ परेका उनलाई प्रहरीले बुधबार सार्वजनिक गरेको थियो । तर उनले हत्या गरेको स्वीकारे पनि बलात्कार गरेकोप्रति भने अस्वीकार गरेका थिए ।

यसअघि पोस्टमार्टम रिपोर्टमा भागरथीको बलात्कारपछि हत्या भएको रिपोर्ट आएको र प्रहरीले पक्राउ गरेर सार्वजनिक गरेको किशोरले बलात्कार नगरेको दावी गरेपछि प्रहरीमाथि प्रश्न समेत खडा भएको थियो । यही क्रममा बिहीबारको बयानमा भने उनले बलात्कार गरेको स्वीकारेका हुन् ।

Vianet communication
Maruti inside

स्थानीय सनातन धर्म माध्यमिक विद्यालयमा कक्षा ११ मा पढ्ने उनले माघ २१ गते भागरथीको पिछा गर्दै लवलेक जङ्गलमा एक्लै भएको मौका छोपेर बलात्कारपछि हत्या गरेको खुलेको हो । भागरथीको हत्या गर्ने पूर्व योजना रहेको र माघ २१ गते विद्यालयबाट अन्तिम कक्षा छोडेर घर फर्किएको, सिल्ल भन्ने स्थानबाट मृतकभन्दा अगाडि गएर सडकमा कुरेर बसेको, आफू रहेको स्थानमा भागरथी पुग्ने बित्तिकै उनले घटना घटाएको प्रहरीले बुधबार उनलाई सार्वजनिक गर्न आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिएको थियो ।  भागरथी पनि सनातन धर्म माध्यमिक विद्यालयकै कक्षा १२ मा अध्ययन गर्ने छात्रा हुन् ।  

यसैबीच प्रहरी आरोपित दिनेशको उमेरको कुरामा प्रहरी अलमल भएको थियो । किटानी जाहेरी दिने भागरथी भट्टका दाजु केशवले आरोपीको उमेर १८ वर्ष भएको बताएका थिए ।

यसमा अन्योल भएपछि प्रहरीले दिनेशको विद्यालय र वडा कार्यालयलाई उमेर खुलाइदिन भनेपछि विद्यालयले दिनेशको उमेर १८ वर्ष भन्दा कम भएको बताएपछि दिनेशका बुवाको रोहवरमा बयान गराएको प्रहरीले बताएको छ ।

प्रहरीले दिनेशलाई नाबालकको हिसाबमा अनुसन्धान प्रक्रिया अगाडि बढाएको बताइएको छ । नाबालकलाई बयान गराउँदा नजिकका आफन्तको रोहवरमा बयान गराउनु पर्ने कानुनी व्यवस्था छ ।

बयानको क्रममा दिनेशले अर्को एउटा घडीको कुरा पनि बताएका छन् । उनले भागरथीको घडी झाडीमा फालेको लोकेशन पनि बताएका छन् । दिनेशले बताएको लोकेशनमा प्रहरीले घडी समेत बरामद गरेको छ ।

Mega
TATA Below
NLIC
असार १५, २०७९

विभिन्न ठाउँमा चट्याङ लागेर ३ जनाको मृत्यु भएको छ । मंगलवार कैलालीको गोदावरीमा रोपाईं गर्न गएका एक जनाको चट्याङ लागेर मृत्यु भएको छ । यस्तै कञ्चनपुरको पुनर्बास ६ र ८ मा खेतमा काम गरिरहेका २ जनाको पनि ...

असार १५, २०७९

प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले धानको उत्पादन वृद्धि गर्न सरकारले विभिन्न नीति तथा योजनाहरू कार्यान्वयनमा ल्याएको बताएका छन् ।  बुधवार धान दिवसको अवसरमा शुभकामना सन्देश जारी गर्दै प्रधानमन्त्री देउवाले सिँ...

असार १५, २०७९

अविरल वर्षाका कारण स्थानीय खहरे खोलामा आएको बाढीले डाईभर्सन बगाएपछि नारायाणगढ बुटवल सडकखण्ड अवरुद्ध बनेको छ । नवलपरासी (बर्दघाट सुस्ता पूर्व)को मध्यविन्दु नगरपालिका र विनयी त्रिवेणी गाउँपालिकाको सिमाक्...

असार १५, २०७९

‘लोकान्तर राउण्ड अप’ मा पाठकवृन्दलाई स्वागत छ । सधैँझैं आज पनि हामी बितेका २४ घण्टाका मुख्यमुख्य समाचारसहित नियमित प्रस्तुती लिएर आएका छौँ– बहुचर्चित बूढीगण्डकी जलाशयुक्त जलविद्युत आयोजना स...

असार १५, २०७९

‘चोरीमा लागेपछि ३५ लाख ऋण लाग्यो सर...’ दोलखाको शैलुङ गाउँपालिका– ४ मनगाउँका कुमार भनिने वीरबहादुर श्रेष्ठले प्रहरीसँगको बयानमा भने । २०६४ सालदेखि पटक–पटक प्रहरी हिरासतमा पुगे...

असार १५, २०७९

अबिरल वर्षाको कारण असार १४ गते विभिन्न स्थानमा डुबानमा परेका करीब २८८ घरका करीब ९३४ जना व्यक्तिहरुलाई सशस्त्र प्रहरीले उद्धार गरी सुरक्षित स्थानमा स्थानान्तरण गरेको छ । झापा जिल्लाको गौरीगंज गाँउपालिका १ बालु...

भात खाए मोटाइन्छ ?

भात खाए मोटाइन्छ ?

असार १५, २०७९

धान दिवसका बेला तत्कालीन मन्त्रीहरूले कसैले गमलामा धान रोप्ने, कसैले उपद्रव तथा उच्छृंखल गरी धान दिवस मनाउँदै गर्दा मन्त्री पद समेत गुमाए । असार १५ गते सरकारले धान दिवस मनाएर औपचारिकता निभाउँछ । तथापि सरकार...

राज्य र राजनीति केका लागि ?

राज्य र राजनीति केका लागि ?

असार १२, २०७९

विश्वविख्यात कूटनीतिज्ञ तथा राजनीतिज्ञ विष्णु गुप्त "चाणक्य"ले राजनीतिलाई परिभाषित गर्दै भनेका छन्- "आफ्नो टार्गेट अर्थात् निशानालाई निर्धारण गरी तदनुसार तयारी गर्नु र लक्ष्य हासिल गर्नु राजनीति हो।&q...

सामाजिक सञ्जालको सदाचारी प्रयोगबारे प्रशिक्षण किन ?

सामाजिक सञ्जालको सदाचारी प्रयोगबारे प्रशिक्षण किन ?

असार ११, २०७९

भर्खरै मात्र राष्ट्रिय सुरक्षा नीति २०७५ ले समेत नेपाली मूल्य–मान्यता, संस्कृति, परम्परा, धर्म, भाषा, जाति, क्षेत्र र सम्प्रदाय बीचको सद्भाव भड्काउने संकीर्ण गतिविधि तथा विभिन्न प्रकृतिका अतिक्रमण र सामाजिक सञ्जा...

ad
x