ओलीप्रति कांग्रेस सांसदको कटाक्ष–आफन्तको मुख हेर्नुपर्छ भनेर भ्रष्टलाई कारवाही नगरेको हो ?

फाइल तस्वीर

काठमाडौं– प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका एक सांसदले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले भ्रष्टाचारीलाई संरक्षण गरेको आरोप लगाएका छन् । नेपाल वायु सेवा निगममा भएको भ्रष्टाचारलाई विभागीय मन्त्रीको हैसियतमा ओलीले नै संरक्षण गरेको उनको आरोप छ । 

प्रतिनिधिसभाको बुधवारको बैठकको विशेष समयमा नेपाली कांग्रेसका देवेन्द्रराज कँडेलले प्रधानमन्त्री भ्रष्टाचारीलाई लुकाउन लागेको आरोप लगाएका हुन् ।


Advertisement

‘प्रधानमन्त्रीजीको जुन दृढ संकल्प छन्, महान् वाणी मन्त्रालयमा टाँसिएका छन्, न म भ्रष्टाचार गर्छु, न गर्न दिन्छु । तर प्रधानमत्रन्त्रीले सम्हाल्नुभएको संस्कृति पर्यटन मन्त्रालय मातहत  २५ अर्ब ऋण काडेर ल्याइएका वाइडबडी आएको दिनदेखि नै भ्रष्टाचारको घेरामा रुमल्लिएको छ । ४ अर्ब ३५ करोडको कुरा अख्तियारमा छ । दैनिक डेढ करोड घाटा भएको छ,’ कँडेलले संसदमा भने, ‘जुलाई ४ देखि जापानाको उडान भर्ने भनिएको थियो, विभिन्न बहानामा त्यो पनि स्थगित भएको छ । प्रत्येक दिन डेढ करोड घाटा सहिरहेको छ, अढाइ अर्ब घाटा व्यहोर्‍यो । सन् २०१८ मार्च ११ मा टिकट बूकिङका लागि ग्लोबल टेण्डर गर्दा तीन वटा कम्पनीले प्रतिष्पर्धा गरे । अहिले आएर टेण्डर नगरी कुनै कम्पनीलाई टिकट बिक्रीको जिम्मा दिइएको छ । बिना टेण्डर ५ करोडको लेनदेनको घोटाला अध्यक्षको रोहबरमा भएको छ ।’

कँडेलले आफू निकटका व्यक्तिलाई भ्रष्टाचारी करार गर्दा उनीहरूको मुख हेर्न नपाइने भएकोले प्रधामनन्त्रीले जोगाएको आरोप लगाए ।


Advertisement

‘म भ्रष्टाचार गर्दिनँ र गर्न दिन्नँ, मलाई लाग्छ यदि कारवाही गर्नुपर्‍यो भने आफन्त र आफूले पठाएका व्यक्तिको मुख हेर्न पाइन्नँ । भ्रष्टाचारी कारवाही नगरे दिनहुँ भेट्न त पाइन्छ, त्यही कारणले उन्मुक्ति दिइएको होला,’ कँडेलले भने ।  
 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्