चलचित्र नचल्नुमा नम्रताले दिइन् निर्माण पक्षलाई दोष

फाइल फोटो

काठमाडौं – नायिका नम्रता श्रेष्ठले चलचित्र नचल्नुमा निर्माण पक्षलाई दोष दिएकी छिन् ।

चलचित्रको निर्माण नै फितलो भइदिँदा यस्तो समस्या आएको उनको बुझाइ छ । पछिल्लो समय एकपछि अर्को चलचित्र असफल हुनुको कारण निर्माण पक्ष रहेको नम्रताले बताइन् । 


Advertisement

‘चलचित्र निर्माण गर्ने युनिट बलियो भयो भने यस्तो समस्या आउँदैन,’ पोखरामा चलचित्र पत्रकार संघ कास्कीले गरेको पत्रकार सम्मेलन कार्यक्रममा बोल्दै नम्रताले भनिन् । नम्रताका अनुसार अहिले कतिपय चलचित्र ‘रिसर्च’ विना बनिरहेका छन् ।

दर्शकले चाहेकोजस्तो चलचित्र निर्माण नभएको उनले बताइन् । भदौ ६ गते शुक्रवारबाट अल नेपाल रिलिज हुँदै गरेको नम्रता मुख्य अभिनित चलचित्र जाइराको प्रचारप्रसारका लागि पोखरा आएकी उनले आफ्नो फिल्म भने दर्शकको चाहना अनुसारको रहेको दाबी गरिन् ।


Advertisement

मिक्स मार्सल आर्ट भूमिकामा नारी प्रधान कथामा आधारित चलचित्रमा महिलाको आरोह–अवरोहलाई प्रस्तुत गरिएको उनले बताइन् । 

चलचित्रका लागि नम्रताले ८ महिनाको मार्सल आर्ट तालिम समेत लिएकी छिन् । चलचित्र जाइरामा नम्रता मार्सल आर्ट खेल्ने केटीको भूमिकामा देखा परेकी छिन् ।

‘जाइराको शुरूमा उनलाई अफर आउँदा सक्दिनँ कि जस्तो लागेको थियो । निर्देशक आशुतोषराज श्रेष्ठले मेरै लागि चलचित्रको कथा तयार पारेका रहेछन् । कथाको स्क्रिप्ट पढदै जाँदा मनपर्‍यो अनि तयार भए,’ उनले भनिन् ।

साथीहरूबाट एक्सन चलचित्र नगरे हुन्छ भन्ने प्रतिक्रिया आउँदा पनि नम्रता पछि हटिनन् । जाइरामा नम्रता लिड रोलमा छिन् । अनुपविक्रम शाही, प्रमोद अग्रहरी, सुजता श्रेष्ठ र सम्राट मगर लगायतका कलाकारको अभिनय रहेको चलचित्रमा सम्राट नम्रताको गुरुको रुपमा प्रस्तुत भएका छन् । 

नम्रतालाई मार्सल आर्टसँगै फिटनेस बनाउने भूमिकामा पनि छिन् । आफू व्यावसायिक जीवनमा पनि फिटनेस ट्रेनर भएकाले चलचित्रमा अभिनय गराउन सरल भएको सम्राटले बताए । ‘मेरो रियल लाइफ क्यारेक्टरलाई चलचित्रमा प्रस्तुत गरिएको छ,’ उनले भने । नम्रतालाई चलचित्रका लागि ट्रेनिङ गराउँदा शुरूमा साह्रै गाह्रो भएको किस्सा उनले सुनाए ।

‘महिलालाई फिटनेस ट्रेनिङ गराउन साह्रै गाह्रो हुनेरहेछ,’ उनले भने, ‘शुरूमा मलाई लागेको थिएन नम्रताले गर्न सक्लिन् भनेर तर पछि उनमा निखारपन आउँदै गयो ।’

चलचित्रमा नम्रताको भूमिका प्रशंसा गर्ने लायक रहेको उनको भनाई थियो । चलचित्र हेरेर मात्र प्रतिक्रिया दिन उनले दर्शकलाई आग्रह गरे । कलाकार प्रमोद अग्रहरीले जाइरामा आफ्नो नेगेटिभ भूमिका रहेको बताए । आफूले चलचित्रमा निर्देशकको इमेज अनुसारको काम गरेको उनले सुनाए ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्