चितवनमा देशकै ठूलो शपिङ मल, छतमा स्वीमिङ पूल सहितको चेन होटल

चितवन– व्यवस्थित शहरीकरणको दिशामा उन्मुख चितवनको भरतपुरमा आधुनिक शपिङ मल सहितको बिजनेस कम्प्लेक्स सञ्चालनमा आएको छ । चौधरी ग्रुपले बनाएको सीजी ल्याण्डमार्क बिल्डिङ भरतपुरकै अग्लो र व्यवस्थित भवन हो ।

भरतपुरको चौबीसकोटी र नारायणगढ बजारको बीचमा अवस्थित यस भवनभित्र नयाँ पुस्तालाई लक्षित गरी स्थापना गरिएको शपिङ मलमा स्वदेशीदेखि अन्तर्राष्ट्रिय ब्राण्डका सामग्री उपलब्ध हुनेछन् । 


Advertisement

‘शहरभित्रको शहर’ नाम दिइएको बिजनेस कम्प्लेक्सका केही पसल साउन ४ गतेदेखि सञ्चालनमा आइसकेका छन् भने यसै महिनाको अन्तिमदेखि अधिकांश पसलहरू सञ्चालनमा आउने छन् । 

स्वीमिङ पूल र बार


Advertisement

के–के विशेषता छन् १० तल्ले भवनमा ?

चितवनको भरतपुर हाइटमा रहेको ल्याण्डमार्क कम्प्लेक्समा दुई तल्ला अण्डरग्राउण्ड पार्किङ रहनेछ । भुइँतल्लामा विश्वबिख्यात अन्तर्राष्ट्रिय ब्राण्डका सोरूम रहनेछन् । मल म्यानेजर उज्ज्वल केसीका अनुसार पहिलो तल्लामा पुरुषका कपडा उपलब्ध हुनेछन् । दोस्रो तल्लामा लेडिज आइटम र बच्चाका लागि स्वदेशी तथा विदेशी ब्राण्डका कपडा उपलब्ध हुनेछन् । 

तेस्रो तल्लामा भने विद्युतीय उपकरणका पसलहरू सञ्चालन हुने बताइएको छ । एउटै भवनमा सबै सामाग्री उपलब्ध हुने केसी बताउँछन् । ‘ग्राहकका लागि च्वाइसको अप्सन त हुन्छ, तर हामी एउटै ब्राण्ड र उस्तै उत्पादनका धेरै पसल राखेर अस्वस्थ्य प्रतिस्पर्धा हुन दिने छैनौं’ केसीले भने । 

चौथो तल्लालाई ‘फूड कोर्ट’को नाम दिइएको छ । चौथो तल्लाको आधा भागमा फूडस्पट र बारको व्यवस्था गरिएको छ । नेपाली मौलिक खानादेखि, चाइनिज, इन्डियन तथा भेज र ननभेज खानाका परिकार यहाँ पाइने छन् । चौथो र पाँचौ तल्लाको आधा भागमा दुईवटा सिनेमा हल राखिएको छ । ‘सिने प्लेक्स’ सिनेमा हल दशैंअगावै सञ्चालनमा आउने तयारी भइरहेको केसीले बताए । 

फूड कोर्ट

पाँचौ तल्लाको आधा भागमा भने सेमिनार हल राखिएको छ । छैठौंदेखि नवौं तल्लासम्म भारतीय फर्न होटलको चेन होटल सञ्चालनमा आएको छ । छैठौं तल्लामा होटलको लबी, रेस्टूरेन्ट तथा स्वीमिङ पूल सहितको बार सञ्चालनमा छ ।

‘मध्यनेपाल भएकाले धेरै संघ–संस्थाका गोष्ठी र सेमिनारका लागि लक्षित गरी सभा हल बनाएका छौं,’ सीजीका असिस्टेन्ट जेनेरल म्यानेजर प्रमोदबाबु तिवारीले भने ।

हरेक दिनजसो सेमिनार र गोष्ठीका कार्यक्रम सञ्चालन भइरहेको उनले बताए ।

ल्याण्डमार्कका कारण ८० जनाभन्दा बढीले प्रत्यक्ष रोजगारी पाएको तिवारीको दाबी छ ।

सेमिनार हल

छैठौं तल्लामा स्वीमिङ पूल

ल्याण्डमार्क बिल्डिङको छैठौं तल्लादेखि नवौं तल्लासम्म अन्तर्राष्ट्रिय चेन होटल ‘द फर्न रेजिडेन्सी’ होटल सञ्चालनमा आएको छ । चौधरी ग्रुपको लगानीमा भारतको मुम्बइमा रहेको फर्न होटलको चेनको रूपमा यो होटल सञ्चालनमा आएको हो । 

हेटल म्यानेजर सुरज थापाका अनुसार नारायगणढ क्षेत्रमा रहेको एउटा मात्र चेन होटलले स्तरीय सेवा शुरू गरेको छ । ‘रिजनेवल रेटमा बेस्ट क्वालिटी सर्भिस उपलब्ध गराएका छौं,’ उनले भने । 

स्वीमिङ पूल

होटलको छैठौं तल्लामा स्वीमिङ पूल र बार छ । ३ सयदेखि ४ सय जनालाई रुफ टप गार्डेनमा पार्टी गर्न सकिने उनले बताए । ‘भरतपुरको सबैभन्दा अग्लो ठाउँमा बसेर आसपासको दृष्य हेर्दै आराम गर्न सकिन्छ,’ थापा भन्छन्, ‘स्वीमिङ पूलमा बसेर सनराइज र सनसेटको मज्जा लिन सकिन्छ ।’ 

चितवनमा बर्सेनि आउने १ लाख पर्यटकको रोजाइ फर्न पनि हुने उनी बताउँछन् । भरतपुर विमानस्थलबाट ५ मिनेटको दूरीमा रहेकाले पनि यो होटल धेरैको रोजाइमा पर्ने म्यानेजर थापा बताउँछन् । चितवनको मेघौलीमा चौधरी ग्रुपकै व्यवस्थापनमा ‘मेघौली सेराइ’ सफारी रिसोर्ट सञ्चालनमा छ । 

होटलको लबी

‘ल्याण्डमार्क चितवनको गहना’

जेनेरल म्यानेजर प्रमोदबाबु तिवारी ल्याण्डमार्कलाई स्थानीयहरूले चितवनको गहना भन्ने गरेको बताउँछन् । ‘यति व्यवस्थित भवन र शपिङ मल न हिजो बन्यो, न अब तत्कालै अर्को बन्ने सम्भावना छ,’ तिवारीको दाबी छ । सीजीको शपिङ मलमा आएपछि क्वालिटीको सामान र सर्भिस पाइन्छ भन्ने स्थापित गर्न लागेको उनले बताए । 

राजधानी काठमाडौं उपत्यकापछिको विकसित शहर भएका कारण यो क्षेत्रमा व्यवस्थित शपिङ मलको पूर्ति ल्याण्डमार्कले गर्ने तिवारी बताउँछन् । ‘सपिङ गर्नकै लागि काठमाडौं जानुपर्ने अवस्था अन्त्य भएको छ,’ तिवारीले भने । यसअघि ब्रान्डेड कपडा किन्नकै लागि शौखिनहरूले काठमाडौंसम्मको यात्रा गर्ने गरेको तिवारीको अनुभव छ ।

चितवनमा मात्र बैंक तथा वित्तीय संस्थाका १ सय १० वटा शाखा कार्यालय, दुईवटा मेडिकल कलेज, दर्जन बढी स्वास्थ्य संस्थामा कार्यरत कर्मचारी, विदेशमा पढ्न गएर फर्केका युवा तथा पर्यटकको हब भएकाले मलमा ग्राहकको समस्या नहुने तिवारीको भनाइ छ । 

इलेक्ट्रिक ल्याडर

५१ वटा कार र २ सय ५० भन्दा बढी मोटरसाइकल पार्किङ गर्न सकिने व्यवस्था गरिएको छ । भवनमा ४ वटा लिफ्ट र ८ वटा व्यवस्थित शौचालय छन् । ग्राउण्ड फ्लोरमा अपाङ्गमैत्री शौचालयको समेत व्यवस्था गरिएको छ । २०६८ सालदेखि शुरू भएको शपिङ मल निर्माणमा झण्डै २ अर्ब लगानी भएको व्यवस्थापनले जानकारी दियो ।

 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्