धर्मार्थ अस्पतालबाट चौबिसै घण्टा सेवा

प्रतिकात्मक तस्वीर

दमौली – जिल्लाको देवघाट गाउँपालिका–५ मा सञ्चालित धर्मार्थ अस्पतालबाट चौबिसै घण्टा सेवा सञ्चालन गरिएको छ ।

दिवा सेवा मात्रै सञ्चालन हुँदै आएको उक्त अस्पतालमा आइतवारबाट चौबिसै घण्टा सेवा सञ्चालन गरिएको हो ।


Advertisement

गलेश्वर आश्रमले विक्रम संवत् २०५७ देखि सञ्चालन गर्दै आएको उक्त अस्पताल गत वर्ष साउन १ गते देवघाट गाउँपालिकालाई हस्तान्तरण भएको थियो । आश्रममा रहेका ज्येष्ठ नागरिक, बालबालिका, तीर्थयात्री तथा स्थानीय समुदायलाई दिवा सेवा प्रवाह गर्दै आइरहेको अस्पतालबाट अब चौबिसै घण्टा सेवा सञ्चालन गरिने अस्पतालका प्रमुख प्रदीप बुढाथोकीले जानकारी दिए ।

बुढाथोकीका अनुसार आइतवारबाटै अस्पतालमा प्रयोगशाला सेवा पनि शुरू भएको छ । प्रयोगशाला सेवा शुरू भएसँगै इसिजी, भिडियो एक्स–रे गर्न सर्वसाधारणलाई चितवन जान नपर्ने भएको छ । ‘गाउँपालिकालाई अस्पताल हस्तान्तरण भएको एक वर्षसम्म दिउँसोमा मात्रै सेवा सञ्चालन थियो,’ बुढाथोकीले भने, ‘अब भने चौबिसै घण्टा सेवा प्रवाह गर्नेछौं ।’


Advertisement

अस्पतालले चितवनस्थित मेडिकल कलेजसँग प्राविधिक सहयोगका लागि सम्झौता गरेको छ । सम्झौता बमोजिम मेडिकल कलेजका १ जना एमबीबीएस डाक्टरले अस्पतालमा सर्वसाधारणको स्वास्थ्य परीक्षण गर्नेछन् ।
बुढाथोकीका अनुसार अस्पतालले विक्रम संवत् २०८२ सालसम्म मेडिकल कलेजसँग प्राविधिक सहयोगका लागि सम्झौता गरेको छ । 

अस्पतालमा ८ स्वास्थ्यकर्मी छन् । दरबन्दी थप्न मन्त्रालयमा माग गरिएको छ । अस्पतालबाट हाल दैनिक औसत ४५ जनाले स्वास्थ्य सेवा लिइरहेका छन् । गाउँपालिकाका अध्यक्ष दुर्गबहादुर थापाले अस्पताललाई सुविधायुक्त बनाउन पहल भइरहेको जानकारी दिए ।

थापाका अनुसार १५ श्ययाको अस्पताललाई स्तरोन्नति गरी २५ श्ययाको बनाउन पहल भइरहेको छ । १० रोपनी क्षेत्रफलमा फैलिएको उक्त अस्पतालसँगै जग्गा, यसका अन्य भौतिक संरचनाहरू र सबै चलअचल सम्पत्ति गत वर्ष गाउँपालिका मातहत आएको थियो ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्