दोस्रो गलकोट घुम्टे महोत्सव: हेलिकप्टरबाट पर्यटकीय तथा धार्मिकस्थलको दृश्य अवलोकन मुख्य आकर्षण

मङ्सिर ४ गतेदेखि शुरू हुने 'दोस्रो गलकोट घुम्टे महोत्सव २०७६'ले गल्कोटमा उल्लासमय वातावरण सिर्जना गरेको छ । मंसिर ४ गते देखि ११ गतेसम्म सञ्चालन हुने महोत्सवमा यसपाली हेलिकप्टरमार्फत पर्यटकीय तथा धार्मिक स्थलहरुको दृश्यावलोकनसँगै पूजाअर्चना गर्न पाउने सुविधा ।

यसपाली महोत्सवको अवसरमा गलकोटमै पहिलो पटक हेलिकोप्टरमार्फत पर्यटकीय तथा धार्मिक स्थलहरुको समेत दृश्यावलोकन गर्न पाइने छ । यसका लागि अहिले आवश्यक गृहकार्य भइरहेको महोत्सव आयोजक संस्था गलकोट घुम्टे पर्यटन विकास केन्द्रले जनाएको छ ।


Advertisement

महोत्सवलाई थप आकर्षण बनाउन र हेलिकप्टरमार्फत गलकोटदेखि पर्यटकीय नगरी ढोरपाटनसम्मको दृश्य अवलोकन गर्न यसलाई मुख्य आकर्षणको रुपमा राखिएको गलकोट घुम्टे पर्यटन विकास केन्द्रका वरिष्ठ उपाध्यक्ष राजबहादुर थापाले जानकारी दिए ।

हेलिकप्टरमार्फत दृश्य अवलोकन गर्न इच्छुकलाई अहिले टिकट बुकिङ खुल्ला गरिएको छ । महोत्सवमा आउने दर्शकको सहजताको लागि विभिन्न प्याकेजहरु तयार गरिएको महोत्सव हेलिकोप्टर व्यवस्थापन समिति संयोजक विराज सुवेदीले जानकारी दिए ।

महोत्सवको अवसरमा न्युनतम शुल्कमा हेलिकप्टरमार्फत गलकोट नगरपालिका र ताराखोला गाँउपालिकाका पर्यटकीय क्षेत्रहरुको अवलोकनसँगै ढोरपाटन शिकार आरक्षणको समेत दृश्य अवलोकन गर्न सकिने संयोजक सुवेदीले बताए ।

झण्डै १३ वर्षपछि बागलुङको गलकोटमा सञ्चालन हुन लागेको दोस्रो गलकोट घुम्टे महोत्सवमा हेलिकप्टरमार्फत दृश्य अवलोकन निकै मनोरम र रोमाञ्चक बन्ने अपेक्षा गरिएको छ ।

हेलिकप्टर दृश्यावलोकनमा कति खर्च गर्नु पर्छ त ?

न्युनतम ५ मिनेटसम्म गलकोट क्षेत्रको दृश्यालोकन गर्न पहिला टिकट बुकिङ गर्ने २ सय जनालाई रु ६ हजार शुल्क लाग्ने छ । २ सय जना भन्दा बढी भएमा ६ हजार ५ सय लाग्ने बताइएको छ ।

त्यस्तै गलकोट घुम्टे शिरमा अवस्थित शिद्ध भैरव मन्दिरको दृश्यावलोकनसहित गलकोट क्षेत्रका पर्यटकीय गन्तव्यहरु अवलोकनका लागि १५ मिनेट समयको १५ हजार शुल्क निर्धारण गरिएको छ । गलकोटसहित नेपालको एक मात्र ढोरपाटन शिकार आरक्षको हेलिकप्टरमार्फत अवलोकन गर्न ३५ हजार शुल्क निर्धारण गरिएको महोत्सव सचिवालय समिति सदस्य भुपेन्द्र खत्रीले बताए ।

महोत्सव अवधिभर कुन कुन दिन उडान हुन्छ त हेलिकप्टर ?

हेलिकप्टर मंसिर ४, ७ र ११ गते उडान हुनेछ । हेलिकप्टर उडानका लागि महोत्सवको टाइटल स्पोन्सर प्रभु ग्रुपसँग सम्झौता गरिसकिएको गलकोट घुम्टे पर्यटन विकास केन्द्रका अध्यक्ष झंकबहादुर बस्नेतले जानकारी दिए ।

महोत्सवमा गलकोट, ताराखोला र ढोरपाटन सम्मको आकाशमा प्रभु हेलिकप्टरले उडान भर्ने छ । त्यसका लागि आवश्यक प्रक्रियासमेत पूरा गरिएको हेलिकप्टर व्यवस्थापन समितिका संयोजक सुवेदीले बताए । महोत्सवमा आफन्तजन ईष्टमित्र शुभेच्छुकलाई हेलिकप्टरमा घुम्ने र दृश्य अवलोकन गर्ने अवसर प्रदान गर्न अहिले देश विदेशबाट टिकट बुकिङ भइरहेको गलकोट घुम्टे पर्यटन विकास केन्द्रका सचिव शेरबहादुर थापाले जानकारी दिए ।

गलकोट क्षेत्रमा हेलिकप्टर मार्फत दृश्यावलोकन गर्ने अवसर पहिलो भएकोले पनि निकै आर्कषणको रुपमा हेरिएको छ । नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० लाई लक्षित गरी आयोजना गरिएको दोस्रो गलकोट घुम्टे महोत्सवमा मुख्य आर्कषणको रुपमा रहेको हेलिकप्टरमार्फत दृश्यावलोकनका निम्ति अनलाईन र टेलिफोनमार्फत टिकट बुकिङ गर्न सकिने बताइएको छ ।

हेलिकप्टरको टिकट बुकिङ गर्न ९८५११७३५८५ मा सम्पर्क गर्न सकिनेछ भने अनलाइनबाट टिकट बुकिङ गर्न तल रहेको लिङ्कमा क्लिक गर्नुपर्ने हुन्छ । थम्मन थापा/बाग्लुङ

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्