जेलभित्र आलमको दिनचर्या : कम बोल्छन्, रोटी खान्छन्

आफैँले बनाउन लगाएको बम विस्फोटमा घाइते भएकालाई जिउँदै इँटाभट्टामा जलाएको अभियोगमा नख्खु जेल पुगेका मोहम्मद अफ्ताब आलमलाई भेट्न रौतहटबाट १२ जनाभन्दा धेरैको टोली आइतबार नख्खु कारागार पुगेको थियो । तर, चारजनाले मात्र भेट्न पाए ।

उनलाई बिहान ११ बजेपछि रौतहट कांग्रेस सभापति कृष्णप्रसाद यादव तथा आफन्तले भेटेका थिए । उनीहरूले थप पाँचजनालाई आलमसँग भेट गराउन कारागार प्रशासनसँग अनुरोध गरेका थिए । तर, प्रशासनले कारागारभित्र राजनीति नचल्ने भन्दै प्रवेशमै रोक लगायो । कारागारको नियमअनुसार आफन्त र अधिवक्ताबाहेक अन्यलाई भेट्न नमिल्ने भन्दै प्रशासनले फर्काइदिएको थियो । आलमलाई आइतबार भतिजा र भाइले भेटेका थिए । भेटघाटका लागि उनीहरूलाई प्रशासनले एक मिनेटको मात्रै समय दिएको थियो । भेटका क्रममा उनीहरूले फलफूल लगेका थिए । तर, आलमले फलफूल नलिएको कारागार स्रोतले जानकारी दियो । 


Advertisement

शुक्रबार मध्यरात गौरबाट हिँडाइएका उनी शनिबार बिहान ४ बजे मात्रै कारागार आइपुगेका थिए । कारागार ल्याइएपछि उनले दिनभर थकाइ मारे । कारागार स्रोतका अनुसार शनिबार दिउँसो पनि उनी केहीबेर कारागारभित्रै घुमघाम गरेका थिए । 

जेलभित्र कम बोल्ने आलमले राज्यले आफूलाई अन्याय गरेको भन्दै निर्दोष भएको बताउने गरेका छन् । उनको प्रस्तुति आवेगपूर्ण रहेको कारागार स्रोतले जानकारी दियो । ‘उनको प्रस्तुति एकदमै हिटलर (रिसाह) शैलीको छ,’ कारागारका एक कर्मचारीले भने । आलमले बिहान र बेलुका मधुमेह रोगको सुई लगाउने गरेका छन् । उनले रोटी र तरकारी खाने गरेका छन् । आलम परिवारका सदस्यले उनलाई आइतबार कारागारमा खाना ल्याउने बताइएको थियो । तर, परिवारले नल्याएपछि उनले कारागारले उपलब्ध गराएको खाना खाएका थिए । उनलाई अहिले जेलमा लागुऔषध दुव्र्यसनीका अभियुक्तसँगै राखिएको छ । आलमलाई सिआरसी (कम्युनिटी रिह्याबिटेसन सेन्टर) ब्लकमा राखिएको छ । यो ब्लकमा आगुऔषध दुव्र्यसनी र हत्या अभियोगका थुनुवा राखिन्छ । नयाँ पत्रिकामा खबर छ ।


Advertisement

कमेन्ट गर्नुहोस्