गुन्डा नाइकेहरूमाथि सम्पत्ति शुद्धीकरणको अनुसन्धान

गुन्डागर्दी तथा आपराधिक गतिविधिबाट सम्पत्ति आर्जन गरेको आशंकामा गुन्डा नाइकेहरूमाथि सम्पत्ति शुद्धीकरण अनुसन्धान विभागले छानबिन थालेको छ । प्रहरीको सहयोगमा विभागले उनीहरूमाथि छानबिन थालेको हो । 

जुवा खालबाट पक्राउ परेका बलराम सापकोटामाथि विभागले थुनामै राखेर अनुसन्धान गरिरहेको छ । उनले जुवा खेलेर तथा जुवाडेलाई पैसा लगानी गरेरै करोडौँ कमाएको आशंकामा विभागले छानबिन थालेको हो । ६ वर्षअघि पनि उनीमाथि विभागले छानबिन गरेकोमा दबाबका भरमा बीचैमा अनुसन्धान रोकिएको थियो ।


Advertisement

जुवाखालबाट पक्राउ परेका उनीसहित केही व्यक्तिमाथि विशेष अनुसन्धान हुने विभागका एक अधिकारीले बताए । दुई करोड ६७ लाखसहित ९ कात्तिकमा पक्राउ परेका उनीहरूलाई सोमबार सम्पत्ति शुद्धीकरण विभाग बुझाइएको थियो । 

 ‘बाघे’को सम्पत्ति छानबिनमा 
गुन्डागर्दीको आडमा निर्माण व्यवसायको सिन्डिकेट चलाएका सुकबहादुर लामा ‘बाघे’ को सम्पत्तिको पनि विभागले छानबिन गर्ने भएको छ । ट्रक नै ‘मोडिफाई’ गरेर तोकिएभन्दा कम तौल सामान बेचेर ठगी आरोपमा उनीसहित २३ जना निर्माण सामग्री व्यवसायी पक्राउ परेका थिए । ठगी मुद्दामा अदालतको आदेश आएलगत्तै प्रहरीले उनीहरूलाई सम्पत्ति शुद्धीकरण अनुसन्धान विभागमा बुझाउने तयारी गरेको छ ।

पाँचजनाको मुद्दा सर्वाेच्चमा 
सात वर्षअघि विभागले पाँच गुन्डा नाइकेविरुद्ध मुद्दा दायर गरेको थियो । गणेश लामा, दीपक मनाङे भनिने राजीव गुरुङ, चक्रे मिलन (मिलन गुरुङ), परशुराम बस्नेत र अभिषेक गिरीविरुद्ध विभागले मुद्दा दायर गरेकोमा लामाबाहेक अरूले सफाइ पाएका थिए । सो मुद्दा हाल सर्वाेच्च अदालतमा छ । नयाँ पत्रिकामा खबर छ ।

छापाबाट
छापाबाट

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्