महाधिवेशनको कार्यतालिका माग्दै रामचन्द्र–शशांक पक्षद्वारा कांग्रेस बैठक बहिष्कार

फाइल फोटो

नेपाली कांग्रेसको चौधौं महाधिवेशनको कार्यतालिकाबारे केन्द्रीय समिति बैठकमा छलफल हुनुपर्ने माग वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल र महामन्त्री शशांक कोइराला पक्षले केन्द्रीय समिति बैठक बहिष्कार गरेका छन् ।

सभापति शेरबहादुर देउवाले बिहीवारको केन्द्रीय समिति बैठकका लागि तयार पारेका ९ बुँदे प्रस्तावमा महाधिवेशनको कार्यतालिका समावेश नभएपछि पौडेल पक्षले बैठक बहिष्कार गरेको हो ।


Advertisement

पौडेलसहित पूर्व महामन्त्री प्रकाशमान सिंह, महामन्त्री शशांक कोइराला, केन्द्रीय सदस्य चन्द्र भण्डारी, रामकृष्ण यादव लगायतले बैठकमा सहभागिता जनाएका छैनन् । पौडेल पक्षको बहिष्कारपछि केन्द्रीय समिति बैठक प्रभावित भएको छ ।

नेता पौडेलले बैठकको कार्यसूचीमा महाधिवेशनको कार्यतालिकाको विषय राख्न सुझाव दिएपनि सभापति देउवाले कुनै जवाफ नदिएपछि पौडेल पक्षले बैठक बहिष्कार गरेको हो ।


Advertisement

सभापति देउवाले बिहीवारको बैठकमा पार्टीका विभिन्न विभागबारे निर्णय गराउने तयारी गरेका थिए । तर पौडेल पक्षले पार्टी महाधिवेशनमा केन्द्रित हुनुपर्ने माग राख्दै आएको छ । उपनिर्वाचनपछि महाधिवेशनको कार्यतालिका ल्याउने यसअघिको बैठकको सहमति देउवा पक्षले कार्यान्वयन नगरेपछि पौडेल पक्ष असन्तुष्ट बनेको छ ।

कांग्रेसको विधान अनुसार पार्टी महाधिवेशनको १ वर्षअघि नै स्थानीय तहका अधिवेशन हुनुपर्ने व्यवस्था रहेको पौडेल पक्षले जनाएको छ । आगामी फागुनमा पार्टीको १३ औं महाधिवेशन भएको ४ वर्ष पूरा हुँदैछ । फागुनमा स्थानीय तहका अधिवेशन गर्न अहिले नै कार्यतालिका निर्धारण गर्नुपर्ने पौडेल पक्षको अडान रहेको केन्द्रीय सदस्य रामकृष्ण यादवले बताए ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्