रुपन्देहीको तिलोत्तमामा औद्योगिक व्यापार मेला हुने

प्रकाश आचार्य
प्रकाश आचार्य

प्रकाश आचार्य लोकान्तरका लागि ५ नम्बर प्रदेशका प्रतिनिधि हुन् ।

तिलोत्तमामा लगानी समृद्धिको सुनौलो बिहानी भन्ने नाराका साथ शुक्रवारदेखि रुपन्देहीको तिलोत्तमामा दोस्रो औद्योगिक व्यापार मेला हुने भएको छ ।

तिलोत्तमा उद्योग वाणिज्य संघले आयोजना गर्न लागेको मेलामा १० करोड रुपैयाँको कारोबार हुने आयोजकले बताएका छन् ।


Advertisement

संघले बुधवार पत्रकार सम्मेलन गरी मेलाको तयारी अन्तिम चरणको पुगेको पत्रकार सम्मेलन गरी जानकारी दिएको हो ।

स्वदेशी र विदेशी गरी ३०० स्टल सहभागी मेला आयोजक मुल समितिका संयोजक गुणनिधि भण्डारीले जानकारी दिए । माघ २१ गतेसम्म सञ्चालन हुने महोत्सवमा ५ लाख दर्शकलाई अवलोकन गर्ने भण्डारीको दाबी छ । 


Advertisement

कृषि, व्यापार र पर्यटन प्रवद्र्धन गर्ने उद्देश्यसहित आयोजना गरिएको मेलामा लुम्बिनी भ्रमण वर्ष र नेपाल भ्रमण वर्षलाई सहयोग गर्ने गरी प्रदेश ५ भित्र रहेका धार्मिक, पर्यटकीय र ऐतिहासिक स्थलको फोटो र वृत्तचित्र प्रदर्शन गरिने छ । 

सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तर्गत महोत्सवमा धुर्मुस सुन्तली फाउन्डेसनद्वारा चितवनमा निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशालाका लागि आर्थिक सहयोग संकलन गरिने उनले बताए । महोत्सवमा विद्यालय स्तरीय लोकनृत्य प्रतियोगिता, प्रदेश स्तरीय लोक गायन प्रतियोगिता लोक तारा, तिलोत्तमा डान्स आइडल, जोडी नृत्य प्रतियागिता, बालबच्चासहित आउने महिलाका लागि छुट्टै स्तनपान स्थल र रत्यौली नृत्य महोत्सवका आकर्षणका रुपमा रहने संघका महासचिव कमल कँडेलले बताए । खेल क्षेत्रको विकासका लागि महोत्सवभित्र जिल्ला स्तरीय फूटसल प्रतियोगिता सञ्चालन गरिने छ ।

मेलामा कृषि, पर्यटन र ऐतिहासिक क्षेत्रका प्रवद्र्धन र यस क्षेत्रमा लगानी भित्र्याउने गोष्ठी र अन्तर्क्रिया गरिने संघका उपाध्यक्ष ज्ञानेन्द्र कार्कीले बताए । महोत्सवमा अशक्त, अपाङ्गता र संस्थागतरुपमा समूहमा आउने विद्यार्थीलाई निशुल्क प्रवेशको व्यवस्था गरिएको छ । विभिन्न जिल्लाबाट भ्रमणमा आउने भ्रमण टोलीलाई पनि निःशुल्क अवलोकन गराइने आयोजकले जानकारी गराए ।

प्रकाश आचार्य
प्रकाश आचार्य

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्