कबीर सिंह फिल्म समीक्षा : प्रेममा पागल भएकाहरूलाई मन पर्छ

काठमाडौं – प्रेमको पागलपन र प्रेमिकालाई पाउने भावना रचनात्मक हुनुका साथै विध्वंसकारी पनि हुन्छ । शाहिद कपूरले खेलेको फिल्म कबीर सिंहको वान लाइन यही नै हो । 

यो फिल्म सुपरहिट तेलुगु फिल्म अर्जुन रेड्डीको आधिकारिक रिमेक हो । फिल्ममा जटिल, डार्क, विद्रोही र उच्च जोश भएका पात्रलाई शाहिद कपूरले न्याय दिएका छन् । त्यसैले नै शायद कास्टिङ निर्देशक मुकेब छाबडाले शाहिदलाई फिल्मका लागि छानेका होलान् । 


Advertisement

कबीर सिंह अत्यधिक रक्सी पिउने भएकाले बर्बाद हुन लागेको एक होनहान सर्जन हुन् । कथा फ्ल्याशब्याकमा जाँदा थाहा पाइन्छ, कबीर रिस नियन्त्रण गर्न नसक्ने मेडिकल छात्र हुन् । उनी टपर हुनुका साथै फूटबल च्याम्पियन पनि हुन् । तर क्रोधी भएका कारण उनी जोकोहीको पनि टाउको फोर्ने वा हातगोडा भाँच्ने काम गरिदिन्छन् । 

उनका यी हर्कतका कारण कलेजले निकालिदिन्छ । कलेज छोड्ने बेलामा उनले प्रीति सिक्का (कियारा आडवाणी) लाई भेट्छन् । उनी मासूम, सुन्दर र सरल युवती हुन्छिन् । पहिलो दृष्टिमै उनी प्रीतिलाई मन पराउँछन् र प्रीति आफ्नी भएको घोषणा कलेजमा गरिदिन्छन् । कबीर प्रीतिको पछि लागिरहन्छन् र आफू सर्जन बन्छन् अनि प्रीतिलाई डाक्टर बनाउन सहयोग गर्छन् । तर अचानक प्रीतिको विवाह अर्कै व्यक्तिसँग उनको परिवारले गरिदिन्छ । अनि कबीर आफूलाई ध्वस्त बनाउने बाटोमा हिँड्छन् । कबीरले आफूलाई पूरै बर्बाद बनाउँछन् कि कथामा अर्को ट्विस्ट आउँछ ? त्यसका लागि फिल्म हेर्नुहोला । 


Advertisement

निर्देशक सन्दीप रेड्डी वांगाले लभस्टोरीलाई अनौठो ढंगमा प्रस्तुत गरेका छन् । कबीरका रूपमा उनले शाहिदलाई ओभर प्रोटेक्टिभ, ओभर अब्सेसिभ, हिंस्रक, रक्स्याहा र यौनपिपासुका रूपमा देखाएका छन् । त्यो क्यारेक्टरलाई स्वीकार गर्न दर्शकलाई केही समय लाग्छ तर पात्रको इमान्दारी र प्रेमका लागि मरिमेट्ने बानीले दर्शकको मन जित्छ । 

फिल्म अलि लामो चाहिँ छ । मध्यान्तरपछि फिल्मका सिक्वेन्स दोहोरिएका जस्ता लाग्छन् । कतै कतै फिल्म सुस्त भएको जस्तो लाग्छ । फिल्मलाई मूलकै जस्तो गरी बनाइएको छ, तोडमोड गरिएको छैन । 

कबीरका रूपमा शाहिद कपूरले करीयरको उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेकोमा शंका छैन । एक अभिनेताका रूपमा उनी आफ्नो पात्रमा पूरै डुबेका छन् र अभिनयलाई परिष्कृत गर्दै लगेका छन् । शाहिदले यसअघि पनि जटिल भूमिकाहरूलाई स्मरणीय बनाइसकेका छन् । उनले यस फिल्मको पात्रलाई जीवन्त तुल्याएका छन् । 

कियारा फिल्ममा एकदमै सुन्दर देखिएकी छन् । उनले कम संवाद बोलेपनि आँखामार्फत अभिनय गरेकी छन् । फिल्ममा कबीरका साथी बनेका शिवाका रूपमा सोहम मजूमदारको भूमिका उल्लेखनीय छ । उनले सहजता र सरलताका साथ अभिनय गरेर मनोरञ्जन दिएका छन् अनि मुटु पनि छोएका छन् । 

अर्जुन बाजवा, सुरेश ओबरोय र निकिता दत्तले आआफ्नो भूमिका राम्रोसँग निर्वाह गरेका छन् । हजुरआमाका रूपमा वरिष्ठ अभिनेत्री कामिनी कौशललाई देख्न पाउनु आनन्दको अनुभव हो । 

फिल्मको संगीत र ब्याकग्राउन्ड संगीत दमदार हो । संगीतकार सचेत–परम्पराको संगीतमा बेखयाली गीत लोकप्रिय भएको छ । मिथुनले संगीत दिएको तुझे कितना चाहने लगे पनि हिट भएको छ । 

जुनूनले भरिएको प्रेमकथा तपाईंलाई मन पर्छ भने यो फिल्म हेर्नुस् । शाहिदको अभिनयका लागि पनि यो फिल्म हेर्नुभए हुन्छ ।

नवभारत टाइम्समा प्रकाशित रेखा खानको समीक्षा
 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्