माधव नेपालसँगको भेटपछि निकटस्थसँग ओलीले भने– खतिवडालाई सिफारिश गर्ने निर्णयबाट व्याक हुन्न

फाइल तश्वीर

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रिय सभाको रिक्त सदस्यमा डा युवराज खतिवडालाई सिफारिश गर्ने निर्णयबाट कुनै हालतमा पछि नहट्ने बताएका छन्।

सचिवालय सदस्य माधवकुमार नेपालसँग बुधबार साँझ भएको दुई घण्टा लामो भेटवार्तामा प्रम ओलीले खतिवडाको नाम सिफारिश गर्ने निर्णयमा पुर्नविचार नहुने बताएका हुन्। बुधबर एकाएक विकसित राजनीतिक घटनाक्रमबारे छलफल गर्न नेता नेपाल साँझ बालुवाटार पुगेका थिए। 


Advertisement

बुधबर मध्याह्न बसेको नेकपा सचिवाल बैठकले उपाध्यक्ष वामदेव गौतमलाई राष्ट्रियसभामा पठाउने निर्णय गरेको थियो। आफैँले अध्यक्षता गरेको बैठकले गरेको निर्णय कार्यान्वयन नगर्ने अडान लिएका ओलीले छलफलका लागि नेता नेपाललाई बालुवाटार बोलाएका थिए। 

बालुवाटारबाट साँझ ७ बजे निस्किएका नेपालका दुईटै मोबाइल फोन स्वीच अफ छन्। प्रधानमन्त्रीसँग नेता नेपालले के विषयमा छलफल गरे भन्ने कुरा सचिवालयका अन्य सदस्यहरुले समेत थाहा पाएका छैनन्। नेपालसँग भएको छलफलबारे प्रधानमन्त्री ओलीले भने निकटस्थसँग खतिवडालाई राष्ट्रयसभामा सिफारिश गर्ने निर्णयबाट पछि नहट्ने स्पष्ट  संदेश दिएका छन्। 


Advertisement

अन्य नेताहरुले भने सचिवालयको निर्णय कार्यान्वयन गर्न ओलीलाई सुझाव दिइरहेका छन्। ‘राष्ट्रिय सभामा कसलाई पठाउने भन्ने निर्णय सरकारको हो, पार्टीले निर्देशन दिनु पर्दैन,’ ओलीले नेपालसँग भनेका थिए। खतिवडालाई पठाउने निर्णय सचिवालय बैठक भन्दा पहिलै भएको भनेर एकथरीले प्रचार गरेका छन्। 

तर, पूर्वमाओवादी खेमाका एक मन्त्रीले खतिवडालाई राष्ट्रियसभामा सिफारिश गर्नेबारे मन्त्रिपरिषद् बैठकमा छलफल नभएको दाबी गरे। 

सचिवालयको निर्णय उल्ट्याउने ओलीको निर्णयपछि सचिवालयका सदस्यहरु स्तब्ध बनेका छन्। विकसित पछिल्लो राजनीतिक घटनाक्रमको बारेमा सचिवालयका अन्य सदस्यहरुबीच टेलिफोनमा कुराकानी भइरहेको एक नेताले लोकान्तरलाई जानकारी दिए ।

सचिवालयका बहुसंख्यक सदस्य सचिवालयको निर्णय कार्यान्यन गरेर गौतमलाई नै राष्ट्रियसभामा सिफारिश गर्नुपर्ने अडानमा छन्। सचिवालयको निर्णय नमान्ने ओलीको अडानले नेकपा भित्रको विवाद पेचिलो बन्दै गएको छ। 
 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्