अन्नपूर्ण म्याराथनको तेस्रो संस्करण स्थगित

अन्नपूर्ण सेन्चुरी पर्यटन समितिद्वारा बर्सेनि जुन ३ (अन्नपूर्ण आरोहण दिवस) का दिन अन्नपूर्ण आधार शिविरदेखि घान्द्रुकसम्म गर्दै आइएको अन्नपूर्ण म्याराथन एवं अन्नपूर्ण सेन्चुरी पर्यटन महोत्सवको यस वर्ष गर्न लागिएको तेस्रो संस्करण स्थगन गरिएको छ ।

विश्वव्यापी महामारीका रूपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणपछि उत्पन्न परिस्थितिलाई मध्यनजर गर्दै यस वर्षको म्याराथन एवं महोत्सव स्थगन गरिएको समितिका अध्यक्ष ललित गुरुङले जानकारी दिए ।


Advertisement

अन्नपूर्ण आधार शिविरको पर्यटन पूर्वाधार निर्माण गरी पर्यटन प्रवद्र्धन गर्न विगत तीन वर्षदेखि निरन्तर पर्यटन महोत्सव र अन्नपूर्ण म्याराथन गर्दै आएको बताउँदै अध्यक्ष गुरुङले अहिलेको प्रतिकूल परिस्थितिका कारण यसवर्षको कार्यक्रम स्थगन भए पनि आगामी वर्षमा पूर्वनिर्धारित समयानुसार नै कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिइने जानकारी गराए ।

कार्यक्रमका लागि विभिन्न सरकारी र गैरसरकारी सङ्घसंस्थाबाट विनियोजन हुँदै आएको रकम आगामी वर्षमा पनि निरन्तरताका लागि सम्बन्धित निकायसँग समितिले अनुरोध गरेको छ ।


Advertisement

विसं २०७५ फागुन १५ को हिमपातबाट अन्नपूर्ण आधार शिविरमा आएको हिमआँधीले अन्नपूर्ण आधार शिविरका होटलमा भएको गम्भीर क्षति, भ्रमण वर्ष २०२० को पूर्वसन्ध्यामा अन्नपूर्ण पदयात्रामार्गअन्तर्गत हिन्कु केभमा भएको दुःखद् घटना र अहिले विश्वव्यापी बनेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणको नियन्त्रणका लागि जारी बन्दाबन्दीले यहाँको पर्यटन व्यवसायसँगै देशको सम्पूर्ण अर्थतन्त्रमा समेत गम्भीर असर परेको उनले बताए ।

धाराशायी बन्दै गएको अर्थतन्त्रलाई माथि उकास्न सम्पूर्ण पर्यटन क्षेत्रको पुनरुत्थान हुने गरी स्थानीय, प्रदेश र सङ्घ सरकारसँग समितिले अनुरोध गर्दै बन्दाबन्दीलाई पूर्ण पालना गर्न आग्रह गरेको छ । 
 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्