प्रचण्ड – भ्रष्टाचारले कम्युनिस्ट सत्ता उल्टिए, ओली – प्रमाणित भएको छैन !

सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) अध्यक्षद्वय प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ विभाजित देखिएका छन् । 

बिहीवार काठमाडौंमा आयोजित बागमती प्रदेश स्तरीय प्रशिक्षण तथा भेलालाई सम्बोधन गर्दै प्रचण्डले भ्रष्टाचारका कारण कम्युनिस्ट पार्टी सकिने संकेत गर्दा ओलीले भ्रष्टाचार नै नभएको दाबी गरे ।


Advertisement

कार्यक्रममा बोलीभन्दा पहिल्यै बोलेका प्रचण्डले दुश्मनको गोलीले नढलेका कम्युनिस्ट भ्रष्टाचारले ढल्ने गरेको बताए । ओली सरकारमा सहभागी तत्कालीन सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री करोडौं कमिसन प्रकरणमा मुछिएको अवस्थामा प्रचण्डको अभिव्यक्ति आएको थियो ।

प्रचण्डले कार्यक्रमको अन्त्यमा भने, ‘मैले धेरैचोटी भन्ने गरेको छु – कम्युनिस्ट पार्टीलाई अन्ततः चाहिँ कमजोर पार्न दुश्मनले सकेन, दुश्मनले गोलीले पनि सकेन, जेलनेलले पनि सकेन, लाखौं–करोडौं मारेर पनि सकेन तर सत्तामा गएपछि कम्युनिस्ट पार्टी आफैं भ्रष्टाचारमा लिप्त हुने, कुशासनतिर जाने, अहंकार हुने, पदलोलुप हुने, आत्मकेन्द्रित हुने हुँदा एउटा गोली पनि खर्च नगरीकन उल्टिए कम्युनिस्ट सत्ताहरू । यो अनुभवलाई भने हाम्रो पार्टीले गम्भीरतापूर्वक लिनुपर्छ, हाम्रो पार्टीले लिँदैछ । हामी दुवै अध्यक्षले पनि यो विषयमा लगातार चर्चा गरेका छौं, छलफल गरेका छौं, समीक्षा गरेका छौं ।’


Advertisement

कम्युनिस्ट सत्ताको भ्रष्टाचारबारे दुवै अध्यक्षले छलफल गरिरहेको प्रचण्डले बताइरहँदा प्रधानमन्त्री ओलीले आफ्नो पालोमा वर्तमान सरकारमा भ्रष्टाचार नै नभएको दाबी गरे । ‘पार्टीलाई बदनाम गर्न, सरकारलाई बदनाम गर्न र नेताहरूको चरित्र हत्या गर्न शुरू भइसकेको छ । सरकारले भ्रष्टाचारको बाटो समाउँछ भन्ने चिन्ता नगर्नुस्,’ ओलीले भने ।

ओलीले आफू मर्न तयार भएपनि भ्रष्ट नहुने प्रतिबद्धता समेत जनाए । ‘म मर्न तयार छु तर झुक्दिनँ र भ्रष्ट हुन्नँ भन्ने प्रतिबद्धता जनाएको छु,’ उनले भने ।

पार्टीलाई बद्नाम गर्ने र नेतृत्वको चरित्र हत्या गर्ने काम भइरहेको ओलीले बताए । उनले अगाडि भने, ‘म होलटाइमर भएर काम गरेको ५२ वर्ष भयो । जेलमा हुँदा एउटा कागजमा सही गरेको भए त्यतिबेलै मन्त्री बनिन्थ्यो । हत्कडी लगाएर बिरामी भएर कागजमा सही नगरेको धन कमाउन हो ?’

ओलीले गोकुल बाँस्कोटाले भ्रष्टाचार गरेको प्रमाणित नभएको दाबी समेत गरे । ‘उहाँले मेरो बारेमा प्रश्न उठेकाले राजीनामा गर्छु भनेर राजीनामा दिनुभयो तर कुनै प्रमाणित छैन । स्वीसको प्रतिनिधि होइन भनेर भनिसकेको छ । फ्रड हो भनेर एम्बेसीले भनिसकेको छ । कुनै सत्यता पुष्टि भएको छैन,’ ओलीले भने, ‘आफ्नो नाममा कुरा उठेकाले राजीनामा दिनुभएको हो । भ्रष्टाचार गरेकै प्रमाणित भएको छैन, उहाँको दोष रहेछ भने दोष अनुसारको सजाय भोग्नुहुन्छ । आरोप छैन, मुद्दा पनि छैन ।’

बाँस्कोटा काण्डमा आफूविरुद्ध समेत उजुरी परेको अखबारबाट थाहा पाएको बताउँदै ओलीले भने, ‘मेरो बारेमा पनि उजुरी हालेको छ भन्ने सुनेको थिएँ । त्यो उजुरी काम नलाग्ने पत्रु उजुरी हो । त्यो भ्रष्ट उजुरी हो ।’ भ्रष्टाचारमा संलग्नता देखिए अनुहार नहेरीकन कारवाही गर्छु प्रतिबद्धता समेत ओलीले जनाएका छन् ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्