एक दिवसीय क्रिकेट प्रतियोगिता सुरु, उपाधि विजेता टोलीले २० लाख पाउने

काठमाडौं–प्रधानमन्त्री कप एक दिवसीय क्रिकेट प्रतियोगिता शुक्रबारदेखि शुरु भएको छ । ७ वटा प्रदेश र ३ विभागीय गरि १० टिमको सहभागीता रहेको प्रतियोगिताको युवा तथा खेलकूदमन्त्री जगतबहादुर विश्वर्माले उद्घाटन गरेका छन् । उद्घाटन खेलमा राजु रिजाल र विनोद भण्डारीको अर्धशतक तथा बलिङमा सहाब आलाम र सुशान भारीको उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेपछि विभागीय क्लब त्रिभुवन आर्मीले विजयी शुरुआत गरेको छ । ब्याट्सम्यान र बलरहरु चम्किएपछि आर्मीले प्रदेश २ लाई फराकिलो अन्तरले गरेको हो ।

त्रिवि क्रिकेट मैदानमा आर्मीका राजु रिजाल र  विनोद भण्डारीले पहिलो विकेटका लागि १२१ रनको बलियो सुरुआत गरेपछि आर्मीले प्रदेश २ लाई २७९ रनको लक्ष्य दिएको थियो । आर्मीले निर्धारित ५० ओभरमा २७८ रन बनाउँदा ९ विकेट गुमाएको थियो । आर्मीका लागि राजु रिजालले ९० रनको उत्कृष्ट पारि खेले । यसैगरी अर्का ओपनर विनोद भण्डारीले ६७ रन जोडेका थिए । प्रदेश २ का हरि शंकर शाहले ३ तथा रासिद खान, विशाल सुस्लिग, सांम्सद शेख र विवेक यादवले समान एक एक विकेट लिए ।


Advertisement

२ सय ७९ रनको लक्ष्य लिएर मैदान उत्रेको प्रदेश दुई ३१.४ ओभरमा सबै विकेट गुमाएर १ सय ७ रनमै रोकियो ।

प्रदेश दुईलाई सो स्कोरमा रोक्न आर्मीका सहाब आलमले ४ तथा सुशान भारीले ३ विकेट लिए । यस्तै जितेन्द्र मुखियाले २ तथा कुशल मल्लले एक विकेट बाँडे । ९ ओभर बलिङ गरेका सहाबले २९ रनमात्रै खर्चे । यस्तै ६.४ ओभर बलिङ गरेका सुशानले १ ओभर मेडन राख्दै २० रनमात्रै दिए ।


Advertisement

प्रदेश २ का लागि ओपनर हरिशंकर शाहले सर्वाधिक २१ रन जोडे । २८ बल खेलेका उनले ४ चौका प्रहार गरे । यस्तै सामसद शेख १६, सुधीर चौधरी १५ र राशिद खान १४ रनमा आउट भए ।

राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्(राखेप)को आयोजना र नेपालय इन्टरनेशनलको व्यवस्थापनमा शुक्रबारबाट शुरु भएको प्रतियोगिताको युवा तथा खेलकुदमन्त्री जगतबहादुर सुनार विश्वकर्माले उद्घाटन गरेका थिए ।

जेठ २४ गतेसम्म सञ्चालन हुने प्रतियोगिता कीर्तिपुर र मुलपानी क्रिकेट मैदानमा सञ्चालन हुने भनेपनि मुलपानी मैदान तयार नभएका कारण उद्घाटन खेल कीर्तिपुरमा आयोजना गरिएको हो ।

सहभागी टिमहरुलाई दुई समूहमा बाडिएको छ । समूह ए मा एपीएफ, प्रदेश ५, प्रदेश ३, सुदूरपश्चिम र गण्डकी प्रदेश छन् भने समूह बीमा त्रिभुवन आर्मी क्लब, नेपाल पुलिस क्लब, कर्णाली प्रदेश, प्रदेश २ र प्रदेश १ छन् ।

समूहका शीर्ष दुई टोली सेमिफाइनलमा प्रवेश गर्नेछन् । उपाधि विजेता टोलीले २० लाख प्राप्त गर्नेछ भने उपविजेता टोलीले १० लाख हात पार्नेछ । यसैगरी उत्कृष्ट खेलाडीले एक थान मोटरसाइकल र उत्कृष्ट ब्याट्सम्यान तथा बलरले समान ५०–५० हजार पुरस्कार पाउने आयोजकले जनाएको छ ।

 

प्रतियोगिताका दौरान खेलाडी हानेको छक्कालाई मैदानबाहिर एक हातले क्याच समाप्ने दर्शकले ५० हजार पाउँने व्यवस्थापक नेपालयका अध्यक्ष प्रधानले बताए । क्याचको प्रायोजकको रुपमा एक्सपर्ट रहेको छ ।  १ करोड ७५ लाख बजेट रहेको प्रतियोगिताको ८० लाख रुपैयाँ राखेपले उपलब्ध गराउँनेछ । त्यसबाहेकको रकम नेपालयले व्यवस्था गर्नेछ ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्