अवैध नदीजन्य पदार्थ उत्खनन् गर्न लगाउने समातिए

चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जले मध्यवर्ती क्षेत्रको विनयी खोलामा रातको समयमा ढुङ्गा, गिटी, बालुवा चोरी निकासी गराएको अभियोगमा क्रसर उद्योगी र ट्र्याक्टर धनीलाई पक्राउ गरेको छ । पाँच क्रसर उद्योगका सञ्चालक र तीन ट्र्याक्टर धनीलाई पक्राउ गरिएको हो ।
 
    निकुञ्जका सूचना अधिकारी लोकेन्द्र अधिकारीका अनुसार पक्राउपर्नेमा विनयी त्रिवेणी गाउँपालिका वडा नं १ मा रहेको विनयी बालुवा प्रशोधन उद्योगका विवेक श्रेष्ठ, ज्यामिरे बालुवा प्रशोधन उद्योगका विनोद श्रीस, बाग्लुङ कालिका क्रासर उद्योगका शेरबहादुर थापामगर छन् । विनयी त्रिवेणी गाउँपालिका वडा नं २ को त्रिनेत्र बाँस उद्योगका सुरज थापामगर र कावासोती नगरपालिका– ५ को त्रिवेणी क्रसर उद्योगका नारायण बस्नेत पक्राउ परेका हुन् ।
 
    यसैगरी विनय त्रिवेणी गाउँपालिकाका ट्र्याक्टर धनी ओमप्रकाश भण्डारी, सीताराम धमला र सलीन तामाङ पक्राउ परेका अधिकारीले जानकारी दिए । निजको क्रसर उद्योगले मजदूर लगाएर रातको समय ढुङ्गा, गिटी, बालुवा निकासी गरिरहेको समयमा यही माघ १० गते बिहान २ः४५ बजे १२ जना मजदूर र तीन वटा ट्र्याक्टर नियन्त्रणमा लिइएको थियो । बयानका क्रममा मजदूरले क्रसर उद्योगले काम लगाएको भनेपछि उद्योगी र ट्र्याक्टर धनीलाई पक्राउ गरी मजदूरलाई छाडिएको प्रमुख संरक्षण अधिकृत अणनाथ बरालले जानकारी दिए ।


Advertisement


Advertisement

कमेन्ट गर्नुहोस्