यल कपका विजेताहरूलाई पुरस्कार वितरण

ललितपुर – यस वर्षको ११ औं यल कप ब्याडमिन्टन प्रतियोगिताका विजयीहरुलाई पुरस्कार तथा शिल्ड प्रदान गरिएको छ ।

मंगल टोल सुधार समितिको आयोजनामा मंगलबजार स्थित आदर्श कन्या निकेतन स्कुलको परिसरमा कार्तिक २ देखि ९ गते सम्म सो प्रतियोगिता भएको थियो । 


Advertisement

प्रतियोगिताको अन्तिम दिन गत शनिबार प्रदेश नं ३ का उपसभामुख राधिका तामाङले विजयीहरुलाई प्रमाणपत्र तथा शिल्ड प्रदान गरे । 

२ वटा कोर्टमा चार इभेन्टमा खेलाडीहरुबीच प्रतिस्पर्धा भएको थियो । जसमा १५ वर्षमुनिका किशोरहरुको ‘यु¬’ १५ सिंगल खेलमा नागबहाल टोलका खेलाडीहरु विजयी भएका छन् । 


Advertisement

प्रतियोगितामा ललितपुरका विभिन्न वडाका ४२ टोलका करिब १ सय ६० जना खेलाडीहरुले भाग लिएका छन् । प्रतियोगितामा नागबहालको अग्रता कायम रह्यो । 

यु १५ सिंगलमा नागबहालकै खेलाडीहरु सहज शाक्य प्रथम, श्रवण शाक्य द्वितीय, सुजल शाक्य र पुजन शाक्य तृतीय भएका छन् ।

पुरुष मेन्स डबल्समा नागबहालका सनिल शाक्य र सुमन शाक्य प्रथम, नागबहालकै सुमित शाक्य र ससिन डंगोल द्वितीय भएका छन् । त्यसैगरी तृतीय हुनेहरुमा नागबहालकै विपिन शाक्य र सुसन शाक्य र दथुंलका राजु बज्राचार्य र सुमित डंगोल तृतीय भएका छन् ।

भेट्रान्स मेन्स डबल्समा मंगल टोलका वीरेन्द्रलाल श्रेष्ठ र किशोर ब्यञ्जकार प्रथम, नागबहालका सुदिम शाक्य र प्रवीण शाक्य द्वितीय, तृतीय हुनेहरूमा प्रयागपोखरीका सुरेश बाराही र पूर्ण चित्रकार, नागबहालका सुमन शाक्य र सुनिल शाक्य रहेका छन् ।

त्यसैगरी मिक्स डबलमा प्रथम हुनेमा नागबहालका सुमन शाक्य र रश्मि शाक्य रहनुभएको छ । त्यस्तै द्वितीय हुनुहुनेमा नागबहालका सनिल शाक्य र लसता शाक्य, तृतीय हुनुहुनेमा नागबहालकै ससिन डंगोल र रुचि बज्रचार्य र दथुंलका राजु बज्राचार्य र यास्ना डंगोल रहेका छन् ।

प्रतियोगितामा सम्पूर्ण खेलका विजेता, उपविजेता र तेस्रो हुने खेलाडीहरुलाई शिल्ड, मेडल, प्रमाणपत्रका साथै नगद पुरस्कारको व्यवस्था गरिएको थियो । 

१५ वर्ष मुनिका केटाहरुको सिंगल इभेन्टमा पहिलो हुनेलाई ८ हजार रुपैयाँ, दोस्रो हुने ४ हजार रुपैयाँ र तेस्रो हुने २ हजार रुपैयाँ, मिक्स डबलमा पहिलो हुनेलाई १५ हजार रुपैयाँ, दोस्रो हुनेलाई ८ हजार रुपैयाँ र तेस्रो हुनेलाई ४ हजार रुपैयाँ, मेन्स डबलमा पहिलो हुनेलाई ५० हजार रुपैयाँ, दोस्रो हुनेलाई २० हजार रुपैयाँ र तेस्रो हुनेलाई १० हजार रुपैयाँ र भेट्रान्स युगलमा पहिलो हुनेलाई १५ हजार रुपैयाँ, दोस्रो हुनेलाई ८ हजार रुपैयाँ र तेस्रो हुनेलाई ४ हजार रुपैयाँ प्रदान गरिएको छ । पुुरस्कारको कूल नगद राशि २ लाख १५ हजार रुपैयाँ रहेको छ ।

सो अवसरमा ३ नं प्रदेशका उपसभामुख राधिका तामाङले प्रदेशको खेलकुद विकासमा ललितपुर जिल्लाको महत्वपूर्ण योगदान पुर्‍याउन सक्ने चर्चा गर्दै यसका लागि आवश्यक सहयोग गर्न तत्पर रहेको बताए । 
यस प्रतियोगिताका लागि ललितपुर महानगरपालिका – १६ ले दुई लाख र १२ वडा कार्यालयले १ लाख रुपैयाँ सहयोग गरेको समितिले जनाएको छ । 

कलाको नगरी परिचित यस ललितपुरलाई किराँतकालदेखि नै ‘यल’ शहरको नामले चिनिन्छ । यसै यलको नाउँबाट स्थापित यल कप ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता विगत १० वर्षदेखि हरेक वर्ष सञ्चालन हुँदै आइरहेको छ । आगामी वर्षको प्रतियोगिता सञ्चालन गर्ने जिम्मेवारी दौबहाल टोल सुधार समितिले लिएको छ ।


 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्