नतिजा दिन नसकेका कार्यकर्ता पोस्ने कार्यक्रमलाई निरन्तरता नदेऊः कांग्रेस महामन्त्री कोइराला

नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री एवं सांसद डा. शशांक कोइरालाले विगतमा नतिजा दिन नसकेका कार्यकर्ता पोस्ने प्रधानमन्त्री कृषि आधुनिकीकरण कार्यक्रमलाई निरन्तरता नदिन सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन् । उनले कोरोना संकटका कारण उद्योग धन्धालाई धराशायी हुन नदिन पनि सरकारको ध्यानाकर्षण गराए । 

सरकारका नीति तथा कार्यक्रममाथि प्रतिनिधि सभामा दोस्रो दिन सोमवारको छलफलमा भाग लिँदै कोइरालाले कर्मकाण्डी कार्यक्रम ल्याएर सरकार आममानिसको दुःखमा संवेदनशील नभएको आरोप लगाएका हुन् । उनले सांसदले दिएका सुझाव समेटेर बजेट ल्याउन पनि सरकारको ध्यानाकर्षण गराए । 


Advertisement

‘पहिलो प्राथमिकतामा कृषिलाई राखेर उपयुक्त कार्यक्रम ल्याउनुपर्नेमा विगतमा नतिजा दिन नसकेका कार्यकर्ता पोस्ने योजनाको रूपमा रहेको प्रधानमन्त्री कृषि आधुनिकीकरण जस्ता कार्यक्रमलाई निरन्ता दिइनु अत्यन्तै दुर्भाग्य छ,’ उनले भने ।

कोइरालाले वैदेशिक रोजगारीबाट फर्किन चाहनेका लागि स्वास्थ्य परीक्षण गराएर सुरक्षित तरबले घर फर्काउन सरकारसँग आग्रह गरे ।


Advertisement

महासंकटको अवस्थामा भोकमरी आउन नदिन कृषिमा लगानी बढाएर किसानलाई सहुलियत दिन उनले माग गरे ।

कांग्रेस महामन्त्री कोइरालाले कोरोनाविरुद्धको लडाईंमा खटिएका चिकित्सक, सुरक्षाकर्मी र सरसफाइमा कार्यरत कर्मचारीको मनोबल बढाउने गरी काम गर्न सरकारसँग आग्रह गरे ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्