सहमति कार्यान्वयनमा चासो नदेखाएको भन्दै ओलीसँग प्रचण्ड रुष्ट

काठमाडौं – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफू लक्षित अभिव्यक्ति दिएपछि नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल शनिबार दिउँसो सिन्धुपाल्चोकको झुले उक्लिए ।

परिवारका सदस्य, निजी सचिवालय, सुरक्षाकर्मीसहित झुले गएका दाहालसँग नेकपा स्थायी समिति सदस्य अग्नि सापकोटा पनि थिए ।


Advertisement

शनिबार मध्याह्नदेखि आइतबार बिहानसम्म उतै बसेका अध्यक्ष दाहाल फर्किएपछि प्रधानमन्त्री ओलीलाई भेट्न बालुवाटार पुगे, करिब २ घण्टा त्यहीँ अलमलिए ।

ओलीले पुराना सहमति कार्यान्वयनमा चासो नदेखाएको निष्कर्ष निकालेका दाहालको आइतबारको भेट पनि त्यही विषयमै केन्द्रित थियो । ‘प्रधानमन्त्रीले आफूलाई अप्ठ्यारो पर्दा सहमति गर्ने तर कार्यान्वयनमा चासो नदेखाउने हुनाले अध्यक्ष (दाहाल) सन्तुष्ट हुनुहुन्न, आइतबार पनि त्यही विषयमा कुरा भएको हो,’ दाहालनिकट एक स्थायी समिति सदस्यले भने, ‘सहमति भएको कुरालाई त इमानदारीपूर्वक लैजानुपर्‍यो नि, आफैं सिनियर भन्ने, आफैं जे पायो, त्यही बोल्दै हिँड्ने गर्नु त अलि भएन ।’


Advertisement

स्रोतका अनुसार ‘मिलिनियम च्यालेन्ज कर्पाेरेसन (एमसीसी’ को परियोजनासम्बन्धी सम्झौतालाई संसद्बाट अनुमोदन गराउन तत्कालीन सभामुख कृष्णबहादुर महराले असहयोग गरेको भन्ने ओलीको अभिव्यक्तिप्रति पनि दाहाल सन्तुष्ट छैनन् । प्रधानमन्त्री ओलीले कान्तिपुरसँगको अन्तर्वार्तामा उक्त सन्दर्भ उल्लेख गरेका थिए ।

प्रधानमन्त्री ओली र दाहालबीच गत साउनदोस्रो साता पार्टीको अर्काे महाधिवेशन नहुँदासम्म ओलीले सरकार र दाहालले पार्टी सञ्चालन गर्ने सहमति भएको थियो । दाहाल र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच आफूविरुद्ध ‘गठबन्धन’ बनाउन लागेको थाहा पाएपछि ओली त्यसका निम्ति तयार भएका थिए ।

दुई अध्यक्षबीच नयाँ समझदारी बनेपछि पार्टीको शक्ति सन्तुलनमा नेपाल एक्लिएका थिए । पार्टी एकीकरणका महत्त्वपूर्ण काम सकेर भदौ ५ गते उपचारका लागि सिंगापुर गएका ओली फर्किएपछि भने सहमतिअनुसार नचलेको गुनासो दाहालको छ । कान्तिपुर दैनिकमा खबर छ । 

छापाबाट
छापाबाट

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्